Pomocné tlapky o. p. s.
menu

Napsali o nás

Asistenční pes vyjde na statisíce. Klient přitom nezaplatí ani korunu, říká ředitelka projektu Pomocné tlapky
Pomocné tlapky pomáhají již třiadvacet let. Zabývají se chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů pro zdravotně postižené. Zcela zdarma potom vycvičené psy předávají těm, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík, ale i lidem nevidomým nebo trpícím autismem.
(Radio Prostor, 27. února 2024)

Psí pomocníci umí vrátit radost ze života
Povídání o Pomocných tlapkách v Magazínu Právo
(Magazín Právo, 22. červen 2023)

Hanka Pirnerová: Lucky pomáhá s láskou
Pracuje jako trenérka asistenčních psů. Když se k ní dostalo štěňátko labradora Lucky, byla to láska na první pohled!
(Blesk pro ženy, 19. prosinec 2022)

Unikátní pomoc pro diabetičku Zdenu. Speciálně vycvičený labrador umí varovat před záchvatem
V Česku máme prvního akreditovaného psího asistenta pro člověka s diabetem. Dvouletý labrador Dejl zvládne rozpoznat, kdy jeho majitelce hrozí záchvat, a včas ji varovat. Teď se mu povedlo složit i oficiální zkoušky.
(https://cnn.iprima.cz/, 8. prosinec 2022)

Pomocné tlapky. Výchova, výcvik a socializace asistenčních psů, kteří pomáhají lidem s handicapem | Hradec Králové
Mezinárodní den vodicích psů každoročně připadá na 27. dubna. Jak těžké a krásné zároveň je takového psího parťáka vychovat a vycvičit, aby potom mohl pomáhat například nevidomým lidem? U nás se o to stará třeba organizace Pomocné tlapky, která má pod sebou spoustu dobrovolníků. Jedním z nich je i Ladislav Metelka, který asistenční pejsky vychovává už spoustu let.
(hradec.rozhlas.cz, 16. květen 2022)

Psi podají léky, rozepnou zip. Umí zachránit i epileptika
Jejich psi, jichž k dnešnímu dni předali klientům už 255, jsou tak skvěle vycvičení, že zčásti zastanou práci lidí. Jsou schopni podat léky, oblečení, odnést plenu, otevřít dveře a dokonce i třeba přivolat pomoc nebo otočit pána do potřebné polohy. Není divu. V Pomocných tlapkách ze Starého Plzence na Plzeňsku začali s výcvikem asistenčních psů jako první v republice, a tak teď v neděli oslavili své už 21. výročí.
(Rokycanský deník, 8. 2. 2022)

Obrátila mi život vzhůru nohama, říká o fence, bez jejíž pomoci se neobejde
Představte si, že je vám přes třicet, máte desetileté dítě, které vás potřebuje, a práci, kterou milujete. Jenže najednou ztratíte sílu a cit v končetinách, takže i pohyblivost. Strávíte rok po nemocnicích a doma. A jako sestra z ortopedie dobře víte, že život s diagnózou CMT nebude zrovna legrace.
(idnes.cz, 10. 12. 2021)

Jak vypadá střední škola pro asistenční psy u Pomocných tlapek
Asistenční psi pomáhají lidem s handicapem během jejich každodenních činností, které lidé na vozíčku nemohou sami bez pomoci zvládnout. Psi, které cvičí Nezisková organizace Pomocné tlapky o.p.s. už 20 let, jim například podají vše, co upadne, otevřou, zavřou dveře, sundají rukavici, ponožky, vyndávají prádlo z pračky nebo třeba hlídají, zda jsou v pořádku a nemají potíže s dechem
(luxus.cz, 19. 5. 2021)

Na krvácení do mozku po autonehodě se přišlo pozdě! Jarmile (67) pomáhá pejsek Teki
Měla autonehodu a do roka na její následky ochrnula. Jarmila Machová (67) z Hradce Králové měla přitom problém »jen« s krční páteří. Nyní je na vozíku a soběstačná je díky Pomocným tlapkám a pejskovi Tekimu.
(blesk.cz, 31. 3. 2021)

Postižené Denisce (4) asistuje Toby z Pomocných tlapek! Podává hračky, dává energii
Neumí chodit ani sedět, a navíc nemluví. I tak se Deniska (4) z Vlašimi umí radovat ze života. Pomáhá jí k tomu její pes! »Pomocnou tlapku« jí podala stejnojmenná organizace, od které má černého labradorského retrívra Tobyho.
(blesk.cz, 24. 3. 2021)

Jindřich (30) se narodil už ve 24 týdnu těhotenství! Fenka Richie mu dělá život hezký
Cítil se jako velké dítě, které samo nikam nemůže. Jindřicha Krále (30) z Nepomuku na Plzeňsku trápí následky dětské mozkové obrny, je upoután na invalidní vozík a do 28 let nikam sám nemohl. Svobodu mu dala až asistenční fenka Richie.
(blesk.cz, 18. 3. 2021)

Potřebujete psího asistenta? Olga je cvičí na míru! Tohle všechno umí
Umí otevřít dveře, asistovat u převlékání nebo podat jakýkoliv předmět! Psi, které cvičí organizace Pomocné tlapky pro lidi s postižením, pomáhají už dvacet let. Jak to funguje?
(blesk.cz, 10. 3. 2021)

Pomocné tlapky slaví 20 let činnosti a 244 předaných psů
Již 20 let činnosti slaví 6. února 2021 nezisková organizace Pomocné tlapky. Za tu dobu úspěšně vychovala a předala 244 psů – 125 asistenčních, 96 šikovných společníků, 14 vodících a 9 rezidenčních canisterapeutických psů. Každý z nich je cvičen na míru, dle konkrétního postižení klienta. Asistenční psy poskytuje společnost klientům do užívání zdarma.
(luxus.cz, 15. 2. 2021)

Společnost Pomocné tlapky předala za 20 let 244 asistenčních psů
Už 244 speciálně vycvičených asistenčních psů, šikovných psích pomocníků, vodicích a rezidenčních canisterapeutických psů předala za 20 let své činnosti nezisková organizace Pomocné tlapky ze Starého Plzence.
(seznamzpravy.cz, 6. 2. 2021)

Pomocné tlapky vychovávají asistenční psy už 20 let, každý je vycvičen na míru
Nezisková organizace dokázala za uplynulé dvě dekády předat 244 psů, většina z nich byla asistenčních. Zvířata dokážou být nejen šikovnými společníky, ale pomáhají například dětem s autismem i epileptikům. V neposlední řadě jsou nepostradatelnými parťáky a svým handicapovaným majitelům dodávají i potřebné sebevědomí.
(liberecka.drbna.cz, 1. 2. 2021)

Pomocné tlapky na TV Barrandov
10. 3. 2015 v pořadu Naše zprávy byla odvysílaná reportáž o Pomocných tlapkách a asistenčním psovi Sonym. Začíná kolem 15. minuty

„Rozmluví autistu, otevřou dveře,“ chválí Renata asistenční psy. Cvičí i dva roky
Renata Krejčová z obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky výcvik asistenčních psů dobře zná. V průměru téměř dva roky trvá, než se pes během převýchovy a poté náročného výcviku naučí všechno potřebné pro svého nového pána.
(www.blesk.cz, 24. 5. 2019)

Joey rozdává v domově radost
Hlavní cvičitel z organizace Pomocné tlapky, o.p.s. Jiří Tomášů v těchto dnech předal do dlouhodobého užívání vycvičeného canisterapeutického psa do Domova pro seniory, který sídlí v heřmanoměsteckém zámku.
(chrudimsky.denik.cz, 28. 1. 2016)

Týdenní stacionář Domovinka získal nového psího lékaře
Canisterapeutického psa získal týdenní stacionář Domovinka, jediné takové zařízení v Plzeňském kraji finančně podporované také Magistrátem města Plzně. Fenka Hessy bude „léčit“ klienty stacionáře. Se svou novou průvodkyní bude každý den docházet do stacionáře.
(www.plzen.eu, 17. 12. 2014)

Asistenční pes je víc než přítel člověka
Krásné povídání o životě asistenčního psa a klienta natočila reportérka Českého rozhlasu Michaela Vondráčková s paní Petrou Hlisnikovskou.
(Český rozhlas, 23. 11. 2014)

Nového terapeuta, fenku zlatého retrívra, si oblíbila celá nemocnice
V Nemocnici Na Bulovce v Praze bude trvale pomáhat canisterapeutický pes. Kontakt se zvířaty totiž prokazatelně zlepšuje psychický stav pacientů a už jsou vidět první výsledky.
(www.novinky.cz, 13. 12. 2013)

Šestiletý Ondra z Karviné dostal asistenčního psa
Reportáž Moravskoslezké regionální televize.
(www.polar.cz, 11. 11. 2013)

Hana Pirnerová
Svět psů je i mým světem. Už třináct let. To mi zavolal neznámý invalida a prosil mě, zda bychom mu nemohli vychovat asistenčního psa.
(hn.ihned.cz, 31. 5. 2013)

Psi nadchli celý domov
Bystřice nad Úhlavou - Do domova v Bystřici zavítali cvičitelé z Pomocných tlapek.
(klatovsky.denik.cz, 28. 3. 2013)

Asistenční psi mohou pomoci nejenom nevidomým, ale také autistům 
Velkou pomocí pro děti trpícím autismem, která se dá diagnostikovat už ve třech letech, se ukazuje asistenční pes. Vycvičený pes si s dítětem vytváří důvěrný a tím ozdravný vztah, říká ředitelka neziskové organizace Pomocné tlapky s tím, že cena takového psa je až čtvrt milionu korun. (http://mediafax.nova.cz/, 20. 3. 2013)

Rozhovor s paní Hanou Pirnerovou, ředitelkou Pomocných tlapek 
Když se řekne asistenční pes, mnoho z nás si vybaví vodícího psa pro nevidomé. Jak ale skutečně asistenční psi pomáhají? Jak probíhá výcvik asistenčních psů? (www.babinet.cz, 2. 12. 2012)

Pomocné tlapky 
Pojďme dnes nahlédnout do zákulisí a o Pomocných tlapkách se dozvědět spoustu zajímavých informací. Možná zatoužíte být nápomocni a podniknete krok, který pomůže potřebným. O asistenčních psech, Pomocných tlapkách i způsobu pomoci si povídám s ředitelkou organizace Pomocné tlapky o.p.s. paní Hanou Pirnerovou. (www.rodina21.cz, 25. 8. 2012)

Pomocné tlapky předaly dalších 12 asistenčních psů 
V Třemošné na Plzeňsku už podvanácté předali speciálně vycvičené asistenční psy tělesně postiženým. Za více než 11 let své existence předala obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky postiženým už přes 130 psů, kteří usnadňují svým majitelům život (www.lidovky.cz, 3. 6. 2012)

Díky za čtení, které pomáhá 
Uprostřed politického (či politikářského) šílení dnešních dnů byl v pátek 8.dubna celkem nenápadně zahájen jeden velice zajímavý projekt s názvem „Čtení pomáhá“. Má za cíl motivovat děti a mládež ke čtení knih. Ale nejen k tomu. (aktualne.cz - Ladislav Metelka, 10. 04. 2011)

Pomocné tlapky zaujaly nadaci ERSTE 
Starý Plzenec – Kamarádi s mokrým čumáčkem, projekt staroplzeneckého občanského sdružení Pomocné tlapky, jsou ve finále Ceny nadace ERSTE za přínos sociální integraci 2011. Toto ocenění se bude letos poprvé udílet v České republice. (Plzeňský denik, 28. 3. 2011)

Nejdříve to byla výzva, dnes je to značka kvality 
Pomocné tlapky, nebo jen „tlapky“ jak si říkají, pomáhají už deset let zdravotně postiženým lidem získat nejen zdatného pomocníka, ale také neocenitelného přítele do nepohody na cestu nelehkým životem.
(20.2. 2011, časopis Vozíčkář)

Reportáž na ČT24 
Dne 26.2.2011 byla na ČT24 ve zprávách pěkná reportáž od paní Mirky Vidlové. Hledejte kolem 15. min.

Pomocné tlapky předaly postiženým už 113 cvičených psů
Celkem 113 speciálně cvičených asistenčních psů a šikovných psích společníků předala tělesně postiženým lidem z celé země za deset let existence obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky ze Starého Plzence. (www.ct24.cz, 5. 2. 2011)

Pomocné tlapky slaví 10. výročí od svého založení
V Měštanské Besedě v Plzni se dne 29. května 2011 od 19:30 hod koná Benefiční koncert "ČECHOMOR pro Pomocné tlapky". (6. 2. 2011, hendikep.cz)

Pomocné tlapky oslaví v neděli 10 let
V neděli 6. února 2011 uplyne 10 let od doby , kdy byla založena obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky. Tato organizace vychovává, cvičí a následně zdarma předává do užívání tělesně postiženým klientům asistenční psy. (RegionPlzen.cz, 5. 2. 2011)

Pomocné tlapky slaví desátiny
Organizace Pomocné tlapky, která cvičí asistenční psy a jednoho již umístila i do Chebu, slaví letos desáté výročí založení. Asistenční pes zvládá okolo 60 povelů... (Chebský deník 21. 1. 2011)

Nadšenci z Plzeňska se v USA inspirovali k výchově asistenčních psů. Už jich mají přes sto 
Zdroj: http://plzen.idnes.cz, 19. 2. 2011

Se psem mají lepší život
Lepší život, víc radosti. Pomoc fyzická i psychická. Úleva pro celou rodinu. A pokud se to všechno vynásobí stokrát, zhruba je vidět, co za deset let dokázali lidé z organizace Pomocné tlapky. (Mladá fronta Dnes, 16. 2. 2011)

Pes canisterapeut dokáže pomoci rozvíjet motoriku i zvednout náladu
Článek o canisterapii na serveru Muj Hrdina (17. 08. 2010)

Pomocné tlapky pomáhají i v Chebu 
Náš život se obrátil o 180 stupňů, říká Ivana Řeřichová z Chebu, maminka handicapované třináctileté slečny. (Chebský deník, 17. 8. 2010)

Prý jsme fakt úžasní! 
Alespoň tak to o nas píše Plzeňský rozhled. Čtěte na straně 24.

Pomocníci
Krásný článek o asistenčních psech napsal  Petr Mileničuk v Hospodářských novinách.

Martina Přikryla do školy doprovází pes
Fenka Agda je Martinovi oddaným společníkem a díky průkazu asistenčního psa s ním může skoro všude...

Postižené děti učí i v malotřídkách
Pro postižené děti už není jedinou možností vzdělávání ve speciálních školách. Přijímá je i stále více základních škol na Blanensku.

Koncert Suzanne Vega a Čechomoru (lidovky.cz) 
Koncert byl další zastávkou na jejich turné Kooperativa Tour 2009, které zahájili v úterý v přírodním amfiteátru v Lokti.

Suzanne Vega a Čechomor, podívat se přišel i Havel (tyden.cz) 
Na jednom pódiu v rámci miniturné si zahrála česká skupina Čechomor a americká písničkářka Suzanne Vega v pražských žlutých lázních. Vystoupení obou kapel mělo charitativní účel, prodej propagačních materiálů podpořilo sružení Pomocné tlapky.

Pomocné tlapky na ZŠ Staňkov 
Dne 23.6. k nám do školy zavítali Jiří a Olga Tomášovi z organizace Pomocné tlapky s asistenčními psy. Hned na úvod nás paní Olga upozornila, že černou Axu si hladil nesmíme, neboť je ve výcviku, ale Henesie ano....

Spinning pro dobrou věc -Pomocné tlapky
28.3. jsme převzali štafetu "TLAPKY". Jeli jsme jednu dvouhodinovku a tři samostatné hodiny. Zapojeni byli všichni instruktoři centra a naši klienti byli opravdu báječní...

Server mesta.obce.cz o Pomocných Tlapkách:
Chovem, předvýchovou, výcvikem a předáváním asistenčních psů se obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky o.p.s. zabývá již od roku 2001. Vycvičené psy předáváme zdarma do dlouhodobého užívání telesně postiženým lidem, zejména částecně nebo zcela upoutaným na invalidní vozík, ale i nevidomým, neslyšícím a lidem se záchvatovými onemocněními.

Hrdinství psích tlapek Němá tvář, která mluví. Možná i vy jste sledovali v televizi příběh desetiletého Míši Kutače z Valašského Meziříčí, který je od útlého dětství postižen svalovou atrofií.

Podpořte s námi pomocné tlapky, vyzývá Čechomor
Liberec - Stálici na tuzemském hudebním nebi, populární kapelu Čechomor, přivítá zanedlouho liberecký Dům kultury

Pomocné tlapky předaly další asistenční psy
Čtyřiadvacet tělesně i mentálně postižených dětí a dospělých z celého Česka žádá nyní ve Starém Plzenci na Plzeňsku o asistenčního psa.

Spinning pro Tlapky jede dál! 14.3.2009 dorazila štafeta spinningových maratónů a maratónků do D'spinu Romana Dočkala v Nových Butovicích. Dvě hodiny spinningu s "ABBOU, Batmannem Johnym", asistenční fenkou paní Šulcové Zorkou

Pracovní a asistenční psi od nás
Možná chcete jenom štěňátko na hraní, ale labradoři toho mohou umět mnohem víc. Někteří naši pejsci se uplatnili jako pracovní psi a my bychom Vám o nich chtěli něco povědět - jsou to totiž opravdoví hrdinové

Roztočené šlapky pro Pomocné tlapky Otisk článku o spinningu pro Tlapky z Moravskotřebovských novin

Blog Zelené srdce
V rubrice Člověk člověku napsal článek o Pomocných tlapkách

Vampy
Hezký článek o Pomocných tlapkách má na svém webu Jana Zitová a její Vampy

Město Litvínov
na svých internetových stránkách zveřejnilo informace o činnosti Pomocných tlapek.

Spinning pro Tlapky 
informace na webu Moravské Třebové o probíhajicí charitativní akci ve spinning centru Káča.

Čtyřnozí pomocníci
Existuje v dnešní době veliká řada různých kompenzačních pomůcek. Některé nahrazují člověku končetiny, jiné mu pomáhají třeba dýchat... Článek na serveru bezbarier.cz

Projekt Žeryk aneb Pomocné tlapky
Na serveru Helpnet.cz je hezký článek v sekci monitoring médií, který zveřenil Plzeňský deník

Pes na míru: Zázraky mají čtyři nohy 
Existuje vůbec něco, co dokáže výrazně zpříjemnit život lidem s postižením? Ano! Má to čtyři nohy a dokáže to věci, které běžné smrtelníky nepřestanou udivovat...
iabc.cz

ČT Toulavá kamera
Osek u Rokycan znají turisti hlavně díky krásnému okolí. Jenže my sem zamířili z jiného důvodu. Za Olgou a Jiřím Tomášů - našimi dalšími nedělními hostiteli.
Česká Televize

Amfora pro Pomocné tlapky
Členové Amfory a hosté se 19.7.2007 stali protagonisty koncertu pro Pomocné tlapky v rámci Aventinského kulturního léta...

Zš v Javorníku se rozhodla pomoci (2.12.2006) 
a 15. prosince 2006 uspořádala pro rodiče i veřejnost "Vánoční punč". Na "jarmarku" se prodávaly výrobky žáků, děti připravily vystoupení. Ohlas překonal všechna očekávání. Vybralo se 10 000 Kč, které byly odeslány Obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky ze Starého Plzence.

Čechomoři koledovali za Pomocné tlapky(13.12.2008) 
Letošní první vánoční koncert v Jupiter clubu patřil Českomoravské nezávislé hudební společnosti, skupině Čechomor. Ta přivezla do Velkého Meziříčí český a moravský folklor řezaný rockem...
Týdeník Velkomeziříčsko

Charitativní Minifestival Regionálních Kapel = Charitativní MIREK 2008
V sobotu 21.6.2008 se v Dobřichovicích u Prahy na mé pozvání sjely regionální kapely téměř z celého území Čech, Moravy a Slezska, aby podpořily svým vystoupením činnost obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky...  celý článek »

A co všechno takový asistenční pes dokáže?(25.3.2003)
Podávat předměty spadlé na zem, přinášet např. mobilní telefon, léky, boty, je schopen otevírat dveře, zhasínat světlo, stahovat ponožky...
Nadace O2

Akce pro Tlapku (19.7.2007) 
Ve čtvrtek 19. července proběhne charitativní večer pro obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky...
Praha.eu

Právě nedávno proběhlo v Oseku u Rokycan
sžívání dalšího asistenčního psa s malým postiženým klientem. Kvůli nedostatku financí však Obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky hrozí zmrazení další činnosti...
Noviny- v Plzni.cz

Pomocné tlapky dnes slaví osmé narozeniny
Dnes, tedy 6.února 2009, slaví organizace Pomocné tlapky své osmé narozeniny. V neděli v 10 hodin hodin v Obchodním centru na plzeňské Rokycanské třídě se uskuteční testy jubilejních asistenčních týmů.... Celý článek najdete na www.regionplzen.cz

MFF KV podpoří Pomocné tlapky
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech letos v rámci 43. ročníku festivalu podpoří obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky 

Beseda s netradičními hosty
Třída tercie A Gymnázia Postupická v Praze pořádala besedu s netradičními hosty. Byli jimi cvičitelé asistenčních psů pro zdravotně postižené a canisterapii z organizace Pomocné tlapky a jejich psí svěřenci... více v článku na školním webu». 

V regionálním čtrnáctidenníku TRS (9.2. 2009) 
vyšel krásný článek věnovaný akci "Spinning pro Tlapky".
Náhled na článek najdete v příloze jako obrázek ve formátu *.jpg 

Pozvání na zkoušku 80. asistenčního týmu Pokud vás zajímá, jak dlouhá je cesta od štěněte k asistenčnímu psovi, potom pozorně čtěte následující řádky.www.psi-kocky.cz

Psí pomocník zouvá boty, ale i podá telefon (19.6.2008) Pardubice - Asistenční pes Nik nedávno složil psí "promoci" a se svými dovednostmi se proto přišel pochlubit do Základní školy Polabiny 2, kde ukázal, jak dokáže pomáhat své majitelce Janě Dočkalíkové. 

Pomocné tlapky se radily v Jizerkách (29.03.2007)
ak dokonaleji využívat psy, pomáhající zdravotně postiženým lidem, se radily v Jizerských horách odbornice ze společnosti Pomocné tlapky. 

Testování nových pomocníků od Pomocných tlapek (8.12.2006) Dne 8.12.2006 v 10.30 h se v Obchodním centru Rokycanská konalo testování již 45. asistenčního psa a 12. šikovného společníka společnosti Pomocné tlapky o.p.s., která se věnuje výchovou a výcvikem asistenčních psů tělesně postiženým spoluobčanům. www.psi-kocky.cz

Asistenční psi nenosí náhubek (7.6.2006)
Výcvikem asistenčních psů pro zdravotně postižené občany se zabývá například obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky®
Orlické noviny - Rychnovsko

I psi mají svou promoci (1.6.2006)
Postiženým lidem z celé ČR pomáhá sdružení Pomocné tlapky® z Třemošné uPlzně, které cvičí asistenční psy.
Právo

Koncert pro Pomocné tlapky® (23.5.2006)
Benefiční koncert kapely Clou, jehož výtěžek podpoří obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky® zabývající se výcvikem asistenčních psů, se uskuteční ve zítra v plzeňském Divadle Pod lampou.
Právo

Henesee s Lordem navštívili předškoláky U Saské brány (15.3.2006)
Smích a veselí vyvolala šestiletá fenka zlatého retrívra Henesee mezi dětmi v mateřské škole U Saské brány
Rokycanský deník

Kojenecký ústav s dětským domovem v Plzni
K novým metodám patří "canisterapie" tzn. léčebný kontakt psa a člověka. Náš dětský domov spolupracuje s o.p.s. "Pomocné tlapky®" .

Európska konferencia organizácií s asistenčnými psami (10.11.2005)
Pomocné tlapky, o.p.s.® sa zúčastnili medzinárodnej konferencie zaštítenej Assistance Dogs Europe v dňoch 28.-30.10.2005 v Salzburgu.
www.psi-kocky.cz

Přezkušování asistenčních týmů v Třemošné (11.10.2005)
Tradičně v říjnu, ale netradičně v Třemošné u Plzně se sešlo 9 asistenčních týmů Pomocných tlapek na rekondičním pobytu, spojeném s pravidelným přetestováním
www.psi-kocky.cz

Pomocné tlapky® rozdávaly vysvědčení (srpen 2005)
O měsíc dříve, než děti ve školách, dostávají každoročně svá "vysvědčení" čtyřnozí žáci ze školy Pomocných tlapek o.p.s.
Planeta zvířat

Těším se na čtyřnohého kamaráda (17.7.2005)
Na internetu jsem si jednou přečetl o Pomocných tlapkách, organizaci, která vychovává asistenční psy.
www.dobryskutek.cz

Ocení pomocné tlapky® (3.6.2005)
Páté slavnostní předávání asistenčních psů jedenácti tělesně postiženým občanům se uskuteční v sobotu od čtrnácti hodin v bezbariérovém domě Exodus v Třemošné na severním Plzeňsku.
Plzeňský deník 

13. národní abilympiáda (červen 2005)
V sobotu poskytli množství zajímavých informací o výcviku asistenčních psů zástupci sdružení Pomocné tlapky®
www.abilympics.cz

Přijedou "Pomocnétlapky®" (24. 5. 2005)
Chlupatou návštěvu dnes přivítají děti ze Speciálních škol v Horšovském Týně
Domažlický deník

HandyCamping o canisterapii a hipoterapii (12.05.2005)
HandyCamping navštívila koordinátorka canisterapie z obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky® Jana Štercliová
www.rozhlas.cz

Výtvarnice Marie Brožová (19.12.2004)
Výtvarnice Marie Brožová se rozhodla pomoct společnosti, která cvičí asistenční psy
TV Praha 

Ahoj kamarádi (2004)
Pokud si na mě vzpomenete, tam jsem byl ještě takové labradoří štěně, v předvýchově na asistenčního psa pro obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky®.
Zpravodaj Leonberger klubu, ročník 2004, číslo 4 

Quo vadis (3-4/2004)
Velmi zajímavá byla nepochybně rovněž ukázka výcviku a schopností asistenčních a vodících psů, kterou předvedlo sdružení Pomocné tlapky. 
www.zsf.jcu.cz

Název projektu: Psí asistent pro Jakuba (17.11.2004)
Lidé se zdravotním postižením potřebují ke své existenci neustálou asistenci. Základní ideou organizace "Pomocné tlapky®" je částečná náhrada služby osobních asistentů nebo rodinných příslušníků zdravotně postižených pomocí asistenčních psů.
www.nadaceo2.cz

Díky psímu asistentovi není vozíčkářka odkázaná jen na ostatní (1. 10. 2004)
Čtyřletý labrador Felliny je pro Julii Janickou ze Zlína neocenitelným pomocníkem i kamarádem
www.sweb.cz/minetaki

Fotogalerie Handicap (11.9.2004)
Foto - Ukázky práce asistenčních psů - Canisterapie
www.ckrumlov.info

HandyCamping (2.9.2004)
Jejich hostem byla ředitelka Obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky®Hana Pirnerová
www.rozhlas.cz

Věra a Dita (2003)
Ráda bych se s vámi prostřednictvím pár řádek podělila o své zkušenosti z více než ročního soužití s asistenčním psem Ditou, kterého jsem díky Nadaci Pomocné tlapky® obdržela dne 17. 11. 2003.
www.roska.eu

Zkoušky (27.3.2003)
Všichni asistenční pejsci by měli mít zkoušky. Pomocné tlapky, o.p.s.® nás zkouší pravidelně každý rok.
www.sweb.cz/minetaki

Setkání Třemošná (24.3.2002)
Koncem ledna (2002) mi přišla pozvánka na 24. březen do bezbariérového penziónu Exodus v Třemošné u Plzně
www.sweb.cz/minetaki

Můj psí život (9.3.2003)
Ahoj! Jmenuji se Ben, ale můžete mi klidně říkat Benísku nebo Beníku.
www.haf-haf.cz

Předání 10. asistenčního psa (březen 2003)
Ve stejný den, tedy 3. března předávala o.p.s. Pomocné tlapky® již svého 10. vycvičeného asistenčního psa.
Zpravodaj Leonberger klubu

Natáčení s ČT 2003 (24.2.2003)
21. února mi volal cvičitel z Pomocných tlapek - Jirka Tomášů, že pan Karel Gott vyhrál cenu TýTý a šek (svou výhru) 50 000Kč věnuje právě Pomocným Tlapkám, o.p.s. na výcvik asistenčního psa. 
www.sweb.cz/minetaki

Rehaprotex (6.11.2002)
Měla jsem poprvé uvidět pejska - labradorského retrívra béžové barvy s uměleckým jménem Felini, kterého pro mne připravují a cvičí manželé Tomášů z Pomocných tlapek.
www.sweb.cz/minetaki

Canisterapeutické zkoušky Třemošná (20. 4. 2002)
V sobotu 20.04.2002 pořádala společnost Pomocné tlapky o.p.s.®canisterapeutické zkoušky. My jsme se jich zúčastnili se 3 psy: Baroušek - Baron Elva Bohemia, Goldinka - Bystrouška Gold Sacadar a Aluška - Ally the Best Baron
www.bestbaron.cz

Celostátní kampaň 30 dní pro občanský sektor zahájena na Rokycansku aneb "kapesní průvodce po neziskových organizacích okresu Rokycany" (2002)
S Jiřím a Olgou Tomášů z OPS Pomocné tlapky® dorazila z Oseka do Diakonie i Taira, zlatý retrívr cvičený jako asistenční pes pro vozíčkáře. OPS se už více než půldruhého roku zabývá právě výcvikem asistenčních psů, ale také canisterapií. 
www.vplzni.cz

Příběh lidský a psí (aneb jak se Ben stal asistenčním psem)(18.2.2002)
Každý správný příběh má mít začátek a konec. Náš příběh má ale jen začátek. To proto, že ještě neskončil. 
Neviditelný pes - Zvířetník

Další Benův výlet (aneb jak Beník zahajoval lázeňskou sezónu)(4.6.2002)
Velký kus jara nám uběhl jako voda. Asistenční labrador Ben je už v Hradci Králové opravdu doma a spolehlivě pracuje a pomáhá Jarce
Neviditelný pes - Zvířetník

Jak to začalo (2001)
Když jsem jí řekla, že bych moc chtěla taky takového pomocníka, ale nevím o nikom, kdo by je cvičil a pak nemám ani tolik peněz, poslala mne k "Pomocným tlapkám, o. p. s." - Ezra měla právě od nich.
www.sweb.cz/minetaki

Asistenční psi byli u zkoušky
Čtrnáct asistenčních psů i se svými páníčky upoutanými na invalidním vozíku se o víkendu sjelo do Třemošné u Plzně. pejsek.cz

Znáte Pomocné tlapky® (11.9.2001)
Obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky® vznikla na počátku roku 2001 jako společná aktivita několika lidí, kteří se rozhodli pustit se do řešení jednoho dost závažného problému.
Neviditelný pes - Zvířetník

Kudy chodí pomocné tlapky (asi 2000 odkaz není funkční)
Danielovu Indianu, s níž žije letos od jara, vycvičili Jiří a Olga Tomášů, spoluzakladatelé společnosti Pomocné tlapky® a dlouholetí cvičitelé slepeckých psů. 
Reader's Digest Výběr