Pomocné tlapky o. p. s.
menu

Užitečné odkazy pro ZP

Na tomto místě Vám chceme poskytnout zajímavé internetové odkazy o nejen neziskovém sektoru a službách pro postižené, představit spolupracující organizece a weby zaměřené na chov psů.

Organizace spolupracující s Pomocnými tlapkami

Kooperativa pojišťovna – kromě dlouholeté podpory asistenčních psů nyní tato pojišťovna nabízí zvýhodněné pojištění a povinné ručení pro zdravotně postižené, a to včetně pojištění asistenčních psů.

Exodus – občanské sdružení, které v Třemošné u Plzně postavilo a provozuje multifunkční bezbariérové zařízení. Hlavním poslaním je pomoci postiženým lidem k osamostatnění. Pomocné tlapky® v prostorech tohoto domu pořádají většinu svých akcí. Více přímo na www.exodus.cz

Servery a zdroje informací pro zdravotně postižené

Zahajujeme spolupráci s www.paf.cz, tohle je představení  společnosti:

PAF.cz je stránka, pomocou ktorej môžu útulkom a iným organizáciám, napríklad Pomocným tlapkám o.p.s.  pomáhať aj ľudia, ktorí by inak nemohli. Napríklad,  ak sa do vybranej organizácie nemajú ako dostať, je ďaleko, ale fandia jej činnosti, či sú časovo tak vyťažení, že im na návštevu  nezostáva čas. Nevieme síce nahradiť  osobnú návštevu v zariadení, no vieme doručiť dary od ľudí rovno pred ich  brány. Neziskové  organizácie ušetria nielen čas nákupom krmiva, vybavenia, ale aj peniažky. Tie potom môžu využiť na svoj ďalší rozvoj, aby mohli bez omedzenia pomáhať.

Společnost CAR CLUB s. r. o. - provozuje rozsáhlý projekt komplexní pomoci tělesně handicapovaným lidem, pomoc k mobilitě, dále zabezpečuje slevový program na zboží a služby, nabízí pracovní příležitost a mnoho dalších služeb. 
www.handycard.cz nebo www.carclub.cz

http://www.krizovatka.cz - velice dobrý portál se spoustou užitečných odkazů pro postižené. Bydlení, služby pro postižené, lázně, nadace, spolky, osobní asistence, pomůcky, pracovní příležitosti, sport zdravotně postižených, rekvalifikace, zákony, právní otázky, zdravotní problémy a mnoho dalšího.

Bezbariérová linka důvěry - jako každý jiný se i zdravotně postižení potýkají s krizovými situacemi, osobními a vztahovými problémy a potřebují se o nich s někým poradit nebo se někomu svěřit. Někteří z nich vzhledem ke svému handicapu to nemohou učinit telefonicky nebo jim prostě tento způsob příliš nevyhovuje. Právě pro tyto lidi je určena elektronická linka důvěry. Více informací o této službě zde: Bezbariérová linka důvěry

Život se zdravotním postižením přináší mnoho otazníků. Otazníků v praktickém životě, otazníků zdravotních, ale také psychologických a duchovních. Pokud na ně hledáte odpovědi, otevřete si na internetu stránku www.internetporadna.cz.

Klub držitelů vodicích psů - sdružuje především zrakově postižené držitele vodicích psů. http://kdvp.braillnet.cz/

O.p.s. Sírius spustila úžasný projekt, chodicilide.cz. Udělejte si čas a prohlédněte videa...

Občanské sdružení ProCit, z.s., +420 777 700 768, E-mail: procitspec@centrum.cz, www.autismusprocit.cz

Meyra ČR s.r.o. – společnost prodávající invalidní vozíky a rehabilitační pomůcky včetně poradenství při výběru a kompletního servisu. Meyra je stabilně k nalezení v 8 městech České republiky, nicméně její pracovníci jsou připraveni se vypravit kamkoli a řešit i zcela individuální potřeby.

Další zdroje informací pro pejskaře a/nebo postižené

tisk, internetové magazíny a zpravodaje, diskusní fóra, TV pořady, rozhlas a jiné 

Úžasná reklama, která představuje i přístupová práva pomáhajících psů v NORSKU

http://www.chovpsu.cz - internetový magazín o pejscích i jejich problémech. Zpravodajství, chovní psi, inzerce, diskuse, internetový obchod, legislativa u nás i v zahraničí, výstavy, sportovní akce, prostě spousta informací pro pejskaře.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/p_zviretnik.asp - Rubrika populárního internetového magazínu Neviditelný pes zabývající se problematikou zvířat, včetně psů. Zvířecí příběhy a komentáře čtenářů.

Nakladatelství Dona, knihy o psech (výcvik psů, veterinární tématika, monografie psích plemen, chovatelství, atlas psů) s možností objednání vybraných knih.

www.sepsem.cz - informace pro pejskaře

http://www.krematoriumzvirat.cz/ - kremace zvířat

http://chazis.webnode.cz Pavel a Veronika Svobodovi a středoasijský pastevecký pes

http://www.jackrussell4you.com/ Jack Russell terier

www.parentproject.cz Parent Project (Projekt rodičů) je sdružení rodičů a blízkých, jejichž děti se narodily se svalovou (muskulární) dystrofií Duchenne/Becker (DMD/BMD).

leták Parent project 2010

psi kusy

Planeta zvířat

Dogs magazín

Ostatní

www.combatzone.cz - military časopis, nejenom pro bojovníky

ChipTuning - ChipTuning - Škoda, VW, Audi, Seat

Amaze - mediální trénink pro neziskovky, Buďte více vidět!

Sledujte i Vy regionální televizní pořad Na hraně života: www.nahranezivota.cz

www.nahranezivota.cz