Pomocné tlapky o. p. s.
menu

Výcvikové pomůcky

Pomocné tlapky nabízejí pomoc postiženým a snaží se o jejich integraci do společnosti. Kromě toho usilují o změnu zákonů v oblasti péče o postižené a jejich přístupu do veřejných prostorů. A v neposlední řadě propagují myšlenku mezinárodní spolupráce na poli výcviku asistenčních psů a kvalitativních standardů. V poslední zmíněné oblasti jsme v uplynulých letech dosáhli jednoho velkého úspěchu.

Během mezinárodní konference v Belgii jsme se setkali s Dr. Rogerem Mugfordem, vynálezcem psích ohlávek Halti, které příjemně a bezpečně řeší problém přílišného stahování krku u příliš temperamentních nebo problémových psů. Pomocné tlapky ohlávky používají ve výcvikové fázi a také je pořizují pro dětské klienty nebo lidi se slabším úchopem. Ohlávky Halti umožňují snadné a bezpečné vedení psa vedle dětského kočárku a umožňují jemné zatahání, aby pes zareagoval povel nebo změnu chůze.

Ohlávky Halti vznikly díky kombinaci bolavých zad Dr. Mugforda a výcviku zvlášť agresivního irského vlkodava jménem Ben, kterého měl Dr. Mugford na starost ve svém Centru výchovy zvířat. Společnost se specializuje na řešení problémového chování zvířat a od roku 1984 vyvíjí pomůcky pro výcvik psů. 

Ohlávky Halti

Dr. Roger Mugford věnoval Pomocným tlapkám výcvikové pomůcky 
v hodnotě 6 000 Kč.