Pomocné tlapky o. p. s.
menu

Veterinární péče

Pomocné tlapky spolupracují už od počátku s plzeňskou veterinární klinikou Vedilab. Její tým nám pomáhá profesionálně pečovat o psy, a to nejen v průběhu jejich přípravy, ale i po předání novému majiteli.

Péče o psy začíná už dlouho před jejich narozením péčí o jejich rodiče – chovné psy a feny. Klinika Vedilab poté dohlíží na zdravý průběh březosti a zasahuje v případě problémového porodu. Obracíme se na ni také kvůli odčervování a očkování štěňátek a v případě jakýchkoli zdravotních problémů matky nebo štěňátek.

Když je našim psům kolem jednoho roku, čekají je před zahájením výcviku mnohé testy. Kromě vhodných povahových vlastností se posuzuje jejich zdravotní stav a vyšetřuje se krev, moč, srdce a rentgenový snímek kyčlí. Pokud je vše v pořádku, jsou zvířata obojího pohlaví kastrována. 

Po ukončení výcviku a veřejné zkoušce psů se provádí výstupní zdravotní kontrola. O psech a jejich zdravotním stavu se vede podrobná evidence.

Veterinární lékaři Vedilabu se podílejí také na canisterapeutických akcích Pomocných tlapek.

Zdraví našich psů je pro nás prioritou, protože máme odpovědnost vůči partnerům a sponzorům společnosti, ale zejména vůči klientům. Spolu s profesionálním týmem Vedilabu se snažíme předejít jakýmkoli problémům, které by mohly zkomplikovat výcvik psa nebo asistenci.