Vánoce u nás proběhly v naprosté pohodě
menu

Vánoce u nás proběhly v naprosté pohodě

Milé Pomocné tlapky,

Vánoce u nás proběhly v naprosté pohodě. když tedy nepočítám fakt, že jsme si mezi sebou předávali virózu, takže tento týden jsem na řadě já. :) I té naší čtyřnohé blondýnce Ježíšek něco nadělil. :)

Silvestra nějak extra neslavíme, je to pro nás den jako každý jiný. Na rachejtle nebo ohňostroje Zorka víceméně nereaguje. Byla se vyvenčit, když někdo zrovna nějakou petardu odpálil. Psi od sousedů se mohly zbláznit a ona? Lítala po zahradě, jako by se nechumelilo. :)

Zorka posledního listopadu minulého roku oslavila 10. narozeniny. Je až neuvěřitelné, jak moc ten čas letí. I přes svůj věk pomáhá stále ráda a na jedničku. Především podává spadlé předměty ze země, přináší předměty, které požaduji, otevírá dveře... A hlavně - stále ji to velmi baví. :)

Jinak stále dostává granule, jako odměnu někdy piškoty nebo kousek jablka, která má velmi ráda. Váží stále cca 30 kg.

Musím ale říci, že minulou sobotu nás Zorka celkem polekala. Ráno mi něco podávala a já jsem si najednou všimla, že jí odstává ucho. No a zjistili jsme, že se jí tam přes noc vytvořila velká boule. Samozřejmě nám před očima jako film proběhlo to, čím si prošla před třemi lety. Ihned jsme proto jeli na pohotovost, kde nám bylo řečeno, že se jedná o nějaký "pouze" o nějaký zánět v uších. Dostala antibiotika a ještě ten večer nebylo po nějaké bouli víceméně ani památky. Díky ATB má teď svou denní porci granulí rozdělenou do dvou dávek, což se jí moc líbí. :) A každý den uši vyplachujeme.

Oskenovanou zprávu zašlu hned, jakmile to bude možné.

Tak to by pro dnešek bylo vše. :) Přejeme Vám šťastný nový rok 2019 a posíláme mnoho pozdravů z Albrechtic.

S pozdravem

Nikola Hájková a Zorka