Pár řádků z našeho života
menu

Pár řádků z našeho života

Dobrý den všem do tlapek,

váš email s prosbou o napsání pár řádků z našeho života jsem si přečetla až dnes ve 2 hodiny ráno. Ano, naposledy jsem Vám (vlastně to byla Zorka) psala někdy v období Vánoc. Vím, že je to velká pauza, tak se to dnes pokusím na několika řádcích napravit. :-)

Začnu tak trochu z obecné stránky. Nové granule, které jsme od Vás obdrželi, Zorce nedělají vůbec žádný problém. Vždycky, když přijde čas jídla, stane se z ní neřízená střela. ;-) Neuplyne ani minuta a denní porce bašty je pryč. Každý den dostává jídlo kolem 17 hodiny.

U veterináře byla naposledy v březnu na pravidelném komplexním očkování. Jinak žádný závažnější zdravotní problém nepozorujeme.

A teď už k tomu nejdůležitějšímu - k samotné asistenci. Zorka mi vždycky ráno odkryje peřinu (původně mě měla přikrývat, nicméně tohle udělala jednou sama od sebe a od té doby to tak zůstalo). Následně podá boty a někdy i ostatní oblečení. Přes den otevírá dveře, podává ručník, někdy se snaží vyhodit přímo do odpadkového koše lavičky od mléčných nápojů nebo použité slánky. Občas jí házím míček, umí chytat přímo do tlamičky. Také si oblíbila odnášení ruličky od toaletního papíru na jiné určené místo. :-) Večer přinese pyžamo a ponožky na spaní. Naučila se prodávat i prázdný plastový hrneček. Piškotky, které občas za odměnu dostává, mám v látkovém pytlíku, který si dokáže najít a přinést ať už je kdykoli.

Příští týden odjíždíme na dovolenou na Lipno, tak uvidím, s jakým přístupem se setkáme a určitě dám vědět a přidám i nějaké fotky. :-)

Přejeme krásné léto a posíláme mnoho pozdravů z Albrechtic ;-)

Nikola a Zorka