Zoinka na prázdninách
menu

Zoinka na prázdninách

Ahoj kamarádi,

tady opět Vaše kosmopolitní Zoe. Jako kosmopolit, který žije všude, jsem se rozhodla, žít teď přes prázdniny na vesnici ve stanu a když odjeli kníračí prckové, nic mi v tom už nebránilo. Prázdniny sice začaly již v pátek, ale víkend byl odpočívací a balící.

Vyrazili jsme v pondělí ráno a po hodině jsme byly na místě a již tam na nás čekal velký oranžový stan, do kterého mi panička přestěhovala mojí klec z auta. Takže teď bydlím na vesnici. Když je hnusné počasí a prší máme "pyžámkový den", to se celý den jen válíme a nic neděláme a když je hezky chodíme na procházky po vesnici nebo jedeme na výlet do města.

Každoroční tradicí mojí rodiny je výlet "Do Kolína na langoše". Na tento výlet nás jelo více, než obvykle, kromě paničky a Lenky jel i Lenky bratranec Jindra a jejich společná babička. Okolo deváté jsme sedli do auta a odvezli se na nádraží, kde jsme, po zakoupení jízdenek, přesedli na vlak. Já vlakem cestovala poprvé, ale nepřipadalo mi to jako něco speciálního, prostě takové nadzemní metro. Jelikož prý bylo ještě na oběd brzy, šli jsem se nejdřív podívat do obchodního centra Futurum. Obchody jsou totiž součástí skoro každého našeho výletu. Po procházce obchodami jsme se konečně vydali na toho langoše. Pod tímto názvem jsem si přestavovala něco jiného než osmaženou placku potřenou česnekem, posypanou sýrem a ozdobenou kečupem, ani ochutnat jsem nechtěla a zatímco si ho ostatní zřejmě vychutnávali já si dala "dvacet". Pak jsme se vydali opět na vlak a v Poděbradech jsme se ještě stavili na zmrzku.

Koncem měsíce jsme byly pár dní v Praze a navštívily jsme Terrabazar. Vstávaly jsme v náš obvyklý prázdninový čas, okolo sedmé ranní a po snídani vyrazily na metro. Vystoupily jsme na Pankráci a pak šly asi pět minut pěšky. U vstupu odevzdaly panička s Lenkou své vstupenky koupené přes internet (se psí vstupenkou tu opět nikdo nepočítal) a začaly se rozhlížet po vystaveném zboží a zvířatech. Několikrát jsme to tam prošly a nakonec jsme odcházely s jednou masožravkou, litrem moučných červů a jednou agamou. Mě nekoupily nic, něco hezkého by se tam jistě našlo, ale peníze již nezbývaly, tak snad příště.

Na žádnou dovolenou, v pravém slova smyslu, jsme nejeli, ale stále jsme na nějakém výletě: už jsem byla na prohlídce zámku, na hradě na koncertě, v Zoo, na rozhledně a na plno výletů se ještě chystáme, ale o tom Vám povyprávím zase příště, pa Vaše Zoe.