Zoe
menu

Zoe

Zoe k nám přišla 5. 11. 2016 a je to náš první tlapácký pejsek. Měla jsem trošičku strach, jak zvládne přestěhování, ale hned si u nás vše "prošmejdila" a chovala se tu jako by tu byla odjakživa :-).

Jelikož ji bylo už skoro 8 měsíců, tak už většinu "práce" uměla, jen dál procvičujeme podávání a přinášení vlastně u ní čehokoliv, protože je moc šikovná a v tomto ji nic nedělá problémy.  Když mi upadnou klíče a třeba si toho ani nevšimnu, tak sama hned přiběhne a podá mi je a ještě je u toho nadšená a mlátí ocáskem na všechny strany. A tak je to úplně se vším.

Úplně vzorná je také u návštěv obchodních center, jako je třeba Tesco, Olympie a pak jsme také byly v Centrumu v Plzni, kde se zrovna konal nějaký koncert country kapely, byl to docela kravál, ale vůbec ji to nerozhodilo a krásně si tam s námi jen lehla a čekala, až zase půjdemem dál. U nákupního vozíčku jde krásně pomalu a jen zvědavě pokukuje kolem.

Také se mnou byla na  kontrole u lékaře, kde také vzorně čekala, až přijdeme na řadu, jen pak v ordinaci byla trošičku zvědavá a chtěla si to tam pořádně prohlédnout, ale jak dostala povel "lehni a zůstaň", tak už se nehla z místa. Sestřička z ní byla moc nadšená a chtěla si ji hladit a mazlit se s ní, ale paní doktorka ji to sama ještě dříve, než jsem to stihla já, rezolutně zakázala, že by prý  sama chtěla také, ale že je zrovna v "práci" a že se to nesmí :-D, no a pak se tedy sestřička trošku bála, jestli když mi bude třeba měřit tlak, tak aby si Zoe nemyslela, že mi bude nějak ubližovat a nebude mě chtít bránít, tak jsem ji vše vysvětlila a byly z toho, jak je vzorná a krásně čeká na místě obě úplně unešené a moc ji chválily.

Jediné co se Zoe až tam moc nelíbí, je chůze u nohy, tak se snažíme to dopilovat a chodíme každý den, tedy teď podle počasí na jednu delší půlhodinovou až hodinovou procházku a pak většinou na dvě kratší, jen tady kolem bloku domečků, to je tak deset minut. Také ráda "blbne" na zahradě, kde mimo jiné trénujeme přivolání a také přinášení a podávání různých věcí a hraček, také trošku při rušení okolního prostředí, jako třeba silnice, nebo lidé někdy i s cizími pejsky chodícími okolo plotu, což ji ještě dost zajímá.

Co se naučila nového u nás a z čeho jsem měla dost dobrý pocit, je dobrovlé pospávání  i během dne v přepravce, sice v ní bez protestů spinkala v noci, ale když jsem ji tam potřebovala zavřít během dne, tak to až tak úplně dobrovolné nebylo. A samotnou ji ani nenapadlo, že by tam mohla být. Ale oblíbila si u nás pelíškový polštář, na který si lehala mimo přepravku, tak jsem ji ho po pár dnech přestěhovala do jejího "pelíšku" a od té doby, kdykoliv hledáme Zoe, tak spinká v bedně i kdykoliv během dne, prostě je to dáma a má ráda měkoučko :-), nebo tedy když třeba spadne bunda z věšáku, nebo si kluci neuklidí nějaké oblečení, tak si z něj hned udělá hnízdečko a tam zachumlaná také ráda spinká.

Ale abych ji pořád jen nevychvalovala, tak je to také trošku divoch, přeci jen je to právě puberťák a moc ráda cupuje, třeba když dostane plyšáčka, nebo třeba našla míček, co nebyl z odolného plastu určený pro pejsky, tak během chviličky najde způsob, jak se podívat do vnitřku a rozcupovat to, ale jak začne cupovat, tak ji okřikneme a raději vše vyhodíme, než aby ji to nějak ublížilo.

Jinak také máme doma další dvě labradorky, jednu 13. letou babičku, která už si na nějaké hry nepotrpí, a potom skoro 2.-letou, se kterou si moc rády hrají a přetahují se o vše možné, to se také musely obě nejdříve naučit, protože by nejraději lítaly po baráku a honily se, přeci jen jak nejsou trošku unavené, tak překypují energií, tak nějakou chvilku trvalo, než obě zjistily, že spolu mohou být volně, jen když jsou v klidu a nehoní se, ale jsou obě šikulky a docela rychle to pochopily.

No a protože zrovna byly Vánoce a s tím spojené rozbalování dárečků, tak Zoe také samozřejmě jeden dostala a to míček z tvrdé gumy a po Novém roce ještě plyšového králíka od předchozích vychovatelů, ze kterého měla obrovskou radost a kupodivu vydržel do dnes v celku i přes to, že se o něj holky rády přetahují :-).

A také musím naspat o dosti hlučném vstupu do Nového roku, který bohužel lidé kolem rádi slaví ohňostroji a petardami, které se tu tedy také ozývaly už před Mikulášem a pak průběžně celkem často a samo kolem půlnoci to byl pořádný rachot, ale Zoe jen koukla, jakože co se to děje a klidně pokračovala ve spánku a vůbec to neřešila, je to holčička rozumná a opravdu moc šikovná.

Zoe a Lucka

V příloze jsou fotečky,

 1. Naše první procházka po Rokycanech a i na nádraží
 2. Zoe v čekárně u lékaře
 3. V restauraci na obědě
 4. V Tescu u stromečku
 5. Na pelíšku, který si sama vybrala
 6. V  Třemošné při srazu štěňat
 7. Takhle si spolu holky hrají
 8. Umí to i na zádech
 9. Zoe a její první sníh
 10. Dáreček od Ježíška
 11. Dáreček od Šulců