Kája a Zoe
menu

Kája a Zoe

Nastal čas ozvat se a dát vědět co je u nás nového.

Tento rok byl zvláštní, a to pro celou naši zemi pro naši celou republiku. I u nás se na pár okamžiků zastavil čas. Mnohokrát během tohoto roku mi proběhlo hlavou, co my bychom bez té naší psí holčičky dělali. Zoe si naši přítomnost užívá díky covidu prakticky nepřetržitě. A chmury z nedostatku kamarádů odhání prakticky nepřetržitě. Je to pro Káju nezastupitelný kamarád. Jsou dny, kdy mám pocit, že ji umazlí. Zoe je i důvod jít ven a nadýchat se čerstvého vzduchu, proběhnout se na zahradě. Ale i pomocník při online výuce je tu pro Káju pořád. A v noci si ustele vedle Káji v posteli, a to se to pak usíná.

I přes skoro nepřetržité zákazy a nařízení jsme se ze Zoe dostali na dovolenou. Prošli jsme spolu velkou část Prahy. Myslím, že je to jeden z mála psích léčitelů, kteří se podíval do Katedrály sv. Víta v Praze, do Katedrály v Kutné hoře, prošla si Pražský Hrad a spousty a spousty jiných hradů a kostelů. A i při prohlídce takovýchto míst má Zoe hodně práce, protože zklidňuje Káju.

Musím říct, že dostat se s asistenčním pejskem na zajímavá místa je v dnešní době už daleko menší problém než dříve. Existují cedule, kde už na psí pomocníky myslí, a to jsme moc rádi, že se na tyhle psí anděly začíná myslet. Nikdo, kdo s tímto pejskem nepřišel do kontaktu si nedokáže představit co má takový asistenční pomocník práce a co dokáže dobra, jak moc se změní život k lepšímu tomu, komu pomáhá.

Posíláme moc pozdravů a přání hodně zdraví a spokojených klientů a psích pomocníků. Moc si vážíme Vaší práce.

Kateřina Wagner