Úžasný víkend s Vildou
menu

Úžasný víkend s Vildou

Ahoj Hanko!

Moc děkujeme za úžasný víkend, který jsme mohli prožít s Vildou. Je to nádherný a úžasný pes!!! Karolínka je z něj naprosto nadšená a i Martinovi se líbí.
V pátek jsme si na sebe docela rychle zvykli, Vilda nám ukázal, jak krásně umí otevřít dveře, nosit aporty, podávat věci a hlídat si svojí "smečku". Hned jak Olina s Jirkou odešli, Vilda si nás přepočítal a hlídal. Jak se někdo z nás pohnul, musel jít zkontrolovat kam jde. :-) Noc byla v pohodě, proběhlo jen jedno venčení. V sobotu ráno byl Vilda strašně akční a nabuzený na práci. Tak jsme zkoušeli aporty, olizování ručiček i obličeje, otevírání dveří a podávání věcí. Pak jsme se odhodlali a vyrazili s Vildou do krámu na nákup. Bylo vidět, že Vilda nakupování miluje. Choval se naprosto vzorně, perfektně poslouchal při povelech "vpravo" a "doleva" a trpělivě čekal ve frontě u pokladny. Maličký problém jsme měli při průjezdu uličky u pokladny, Vilda se vzorně zařadil za kočárek (hned pochopil, že se vedle něj nevejde), jenže kočárek má moc široká kolečka. Musela jsem kočár trochu přizvednout, ale Vildu to vůbec nerozházelo a za kasou se vzorně zařadil vedle kočárku. Během dopoledne přijela Renata a zkoušeli jsme canisterapii - Vilda byl skvělý, jen Kájinka má trochu problém s ležením na boku, není si jistá, ale když jsme to zkoušeli dnes, bylo to už lepší. Moc se jí líbí, když je na kolínkách a opírá se o Vildu. Také jsme zkoušeli, jak umí Vilda olizovat ruce, obličej, nohy i bříško. Ze všeho toho olizování byla Kájinka nadšená. Vilda nám také ukázal, jak krásně umí stáhnout ponožky i punčocháčky. Odpoledne jsme šli na dlouhou procházku, ze které jsme se všichni vrátili dost unavení. Není divu, že jsme spali jak miminka. Jen Vilda si nás v noci přišel zkontrolovat, ale když zjistil, že všichni spí tam kde mají, hned také usnul. Dnes jsme znovu opakovali aporty a posílání věcí (hlavně plenek), také jsme zkoušeli polohovat a nesmělo chybět olizování. Do toho jsme rychle balili a nakládali věci do auta. Vilda je moc chytrý pes, takže když nás viděl balit, okamžitě pochopil, že se něco děje, sedl si ke dveřím a dával velký pozor, abychom ho tam náhodou nezapomněli. Do auta naskočil bez problémů, cestu do Chrástu jsme také zvládli bez problémů, ale pak nastalo loučení!!! Vildovi se od nás asi nechtělo, protože se snažil skočit zpět do kufru auta. :-) Už po cestě domů se nám začalo stýskat a Kája se začne smát pokaždé, když jí ukážeme fotku Vildy. Nemůžeme
se dočkat, až ho zase uvidíme a odvezeme si ho domů!!! :-)

Také posíláme pár fotek, aby bylo vidět, jak je Vilda šikovný. Pavel je upravil a zmenšil. Hanko, kdyby se Vám některá líbila a chtěla jste jí poslat v původním rozlišení, stačí napsat a my jí pošleme. Bylo pro nás docela obtížné vybrat jen 10 fotek z toho množství, co se nám podařilo nafotit.

Přejeme krásný den a moc se těšíme na příští setkání.

Karolínka, Martínek, Káťa a Pavel Hájkovi