Karolínka a Willy v lázních
menu

Karolínka a Willy v lázních

Ahoj Tlapky!

Ráda bych Ti napsala pár řádek a také několik fotek z našeho prvního společného lázeňského pobytu. :-)

O lázně jsme měli zažádáno už od loňského srpna, ale museli jsme čekat, protože v Janských lázních mají jen jeden pokoj pro klienty se psem. 9. ledna jsme se konečně dočkali a plně naloženým autem vyrazili do hor. Přiznávám, že jsem se pobytu tentokrát trochu obávala, vůbec jsem netušila do čeho jdeme, nikdy jsem s Willym nebyla tak dlouho sama, nejvíc jsem se asi bála toho, jak a kde ho budu venčit. Přeci jen byl leden a při každém venčení oblékat a pak svlékat Kájinku, to se mi fakt nechtělo. A i toho, že budu muset všem vysvětlovat, proč si ho nemohou hladit. Také jsem vůbec netušila, jak se k nám budou chovat, kam všude Willy bude smět... Prostě spousta otázek a pochybností. Nakonec jsem byla velice mile překvapená. Veškerý personál na Vesně se k nám choval perfektně, hodně mě překvapilo, že skoro všichni věděli, že si Willyho nesmí hladit. I většina maminek v tom měla jasno a naopak upozorňovala své ratolesti, že to je ten hodný pejsek co pomáhá holčičce, ale hladit se nesmí (jen párkrát jsem musela vysvětlovat, že to není slepecký, ale asistenční pes).

Zato Willy měl hned první den veliký, ze začátku téměř neřešitelný problém. Co ho máme, tak rozhodně neviděl takovou spoustu sněhu, navíc „ta divná bílá věc“ strašně studila. A on chudák nevěděl, jak se má vyvenčit. Bylo vidět, že strašně chce, ale rozhodně ne do sněhu, jenže kolem nic jiného nebylo. Nakonec překonal své zvyky a tu packu při čurání zvednul a pak už to bylo v pohodě.

Pobyt v lázních popisovat nebudu, to by bylo na dlouho. Každopádně Willy směl chodit všude s námi, takže mimo bazénu chodil na všechny procedury. Musím ho pochválit, byl naprosto vzorný, za celých šest týdnů se mi nestalo, že by neposlechl na povel. I když byl třeba na chodbě „na volno“, šel vzorně u nohy. Pracoval stejně jako doma, jen dveře neotvíral a maličký problém byl s olizováním obličeje. Měla jsem v lázních pro Kájinku jinou sedačku, která je trochu vyšší než ta co máme doma, a Willy si s tím nevěděl rady. Ne že by se nesnažil, zkoušel to, jenomže když na Karolínu vyskočil (doma to dělá, že si předními tlapkami stoupne na stupačku sedačky), noha se mu trochu zasekla a pak už se sedačky bál. Takže jsem si pak Káju brala na klín, nebo ležela na posteli a bylo vše OK. Také jsme si užívali procházky zasněženou krajinou, byla to nádhera, je to vidět i na fotkách. Willymu se nakonec sníh moc líbil a krásně v něm řádil.

Karolíně lázně hodně prospěly, já jsem si docela odpočinula a Willy se ukázal jako perfektně vycvičený šikovný společník. Všichni ho obdivovali jak je šikovný, poslušný a klidný. Je fakt, že i když na něj třeba mluvilo dítě, většinou si ho nevšímal. Se spoustou maminek jsem si povídala o asistenčních psech a o Pomocných tlapkách a Willy vám dělal opravdu dobrou reklamu!!!

Káťa Hájková
+ Karolínka + Martínek + Pavel + Willy