Už dva a půl roku je Wifi našim velkým pomocníkem
menu

Už dva a půl roku je Wifi našim velkým pomocníkem

Je listopad 2020, je to 2,5 roku, co se stal Wifi členem naší rodiny. Koncem listopadu to také budou dva roky, co jsme se i s Wifim přestěhovali do našeho nového domku se zahradou. Poslední měsíce byly a vlastně pořád jsou velmi zvláštním obdobím. Pandemie koronaviru ovlivnila celý svět a samozřejmě i naši rodinu. Velké akce jsou zakázány, shromažďování lidí velmi omezeno, ale naštěstí nejsou zakázané procházky v přírodě, jízda autem, nebo pobyt na vlastní zahradě. To všechno využívá i Wifi.

Na společných procházkách Wifi doprovází Ellenku věrně u vozíku. A tváří se při tom velmi důležitě, jako její ochránce i kamarád. A běda každému, kdo by Elli chtěl nějak ublížit nebo se jí snad posmívat. S takovými si Wifi hravě poradí.

Pokud je to jen trochu možné, bereme Wifiho do auta. Tuto aktivitu Wifi zbožňuje. Po osmi letech jsme Elli pořizovali nové auto, je mnohem větší a prostornější a obrovským zadním oknem Wifi během jízdy pozoruje okolní dění.

I nadále rozvíjíme spolupráci mezi Wifim a Elli, a to například formou hry s míčkem. Je jedno, jestli doma nebo venku na zahradě. Pejsek už dobře ví, že za přinesení míčku a vzorné podání do ruky Ellen ho čeká mls v podobě piškotku.

Wifi je velkým pomocníkem i při odnášení použitých plen do koše, naučil se to opravdu perfektně. Wifi také rád masíruje Ellence nohy lízáním. A Ellen si to vysloveně užívá. Každý večer po posledním vyvenčení odchází Wifi do pokoje naší dcery a věrně spí u její postele.

Co jsme naopak v této době podstatně omezili, je pohyb v obchodech. Tam teď opravdu s Wifim nechodíme. Snad nezapomene, jak se na takových místech má chovat.

Ruszovi z Jablunkova