Westík před koncem předvýchovy
menu

Westík před koncem předvýchovy

Westíkova předvýchova jde do finiše. Absolvovali jsme třetí a poslední slet štěňat ve Starém Plzenci. Westík už umí prakticky všechno, co by na konci předvýchovy měl umět, ale zbývající čas předvýchovy určitě bude dobrý na „doladění" různých těch drobností, které nám třeba i trochu „utekly". Ještě na to máme nějaký čas, abychom to všechno dotáhli a aby byl Westík co nejlépe připraven na speciální výcvik.

Jinak je to už skoro dospělý puberťák, aktivní pes, který má moc rád lidi a velice rád s nimi spolupracuje. Nákupy ani restaurace mu nedělají problémy, jezdit autem i hromadnou dopravou umí. Na vodítku chodí pěkně, jen haltina se mu někdy moc nelíbí, ale o to víc s ní chodíme, aby si zvykl. Při jeho temperamentu je zatím ještě trochu problematické „nicnedělání", tedy čas, kdy se po něm nic nechce a kdy by měl ideálně někde ležet a odpočívat. Ale i to se pomalu lepší. Podává rád a cokoli, tak se pro něj snažím vymýšlet další a další nové věci na podávání. Ještě je někdy trochu zbrklý na schodech, ale i na tom pracujeme, stejně jako na zklidnění pro polohování. Inu, puberta...

Je za námi docela velký kus práce, od toho malého mimina, ale kus práce je ještě před námi, než bude West plně připraven na další výcvik. Ale ten asistenční pes, ten v něm už naprosto jasně je.