Pozdrav z Pardubic
menu

Pozdrav z Pardubic

Zdravíme všechny!

Společné sžívání nám jde moc dobře. West je veselý a neskutečně vnímavý pejsek. Rychle si přivyknul na náš režim a co je pro mě nejdůležitější – ví, že jsem jeho panička, se kterou tráví všechen čas. Manžel odchází do práce, asistentka přichází o odpoledne odchází, kdežto kam se hnu já, tam je také West. Sám bývá jen velmi málo a to nám oběma moc pomáhá. West krásně podává věci do klína a otevírá dveře. Taštičku ze šuplíku nosí téměř automaticky, stačí když slyší otevři „otevři šuplik“ a už mi ji nese.

Za dobu co je West Pardubákem toho zažil opravdu hodně.  Na konci května jsme se byli seznámit na veterině, kde West dostal potřebná očkování. Nijak mu to nevadilo, stále vrtěl ocáskem. West zvládá situace, kdy se mnou není asistentka, kterou zná. Několikrát s námi celý den byla kamarádka Hanka, nebo moje mamka a Westa to vůbec nevyvedlo z míry. Je velmi společenský, ale zvládá zůstat v klidu kdykoli je to potřeba. Několikrát s námi cestoval v autě. Při běžných denních činnostech mu nedělá problémy rozpoznat, kdy se musí uhnout, nebo naopak, kdy má přijít. Reaguje na odbrzdění vozíku. Všechny úkoly a povely plní s elánem a radostí. Důslednost a řád je to, co Westovi pomáhá a mě velmi usnadňuje život. Každý den si chodí pro pohlazení a většinu času tráví u vozíku. Chodíme na procházky, na nákup, do kaváren, ke kadeřnici, na kosmetiku, jezdíme MHD. Doprovodil mě také na očkování do očkovacího centra.

West má spoustu podnětů, potkává se se spoustou lidí. Moc se mu líbí v moji bývalé práci a v knihovně. Pokud potkáme další osoby na vozíku, West hned zbystří, kdyby mohl, pomáhal by každému. Má rád zavedené rituály. Chodí se mnou do koupelny, kde otevírá a zavírá dveře. Večerní návštěvu koupelny má spojenou s tím, že pak se jde hned spát. Leží pod postelí a čeká až přijdu. Když je něco jinak, tak si pro mě přijde sám. Žďucháním do mě mi naznačí, že mám být přece jinde.

Jsem ráda, že West je součástí naší rodiny. Bylo to to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme za poslední dobu udělali.

S přátelským pozdravem Romana Fricová a West