Setkání s převychovateli psí slečny Wally
menu

Setkání s převychovateli psí slečny Wally

V sobotu 6. 6. 2009 na slavnostní promoci asistenčních psů jsme se setkali s předvychovateli naší nové, mladé, čtyřnohé pomocnice. Protože jsem promoci absolvoval již podruhé, myslím, že od minule je to obrovský posun kupředu mezi vztahy všech zúčastněných.
Dozvěděli jsme se, co naše budoucí asistenční fenka Wally dělala v dětství (štěněcím věku), jaké měla a má klady a také neřesti. Naší Wallinku předvychovávala sympatická mladá paní s dcerou.

Dozvěděli jsme se pro nás spoustu nových informací ze života psího miminka a také to, že po smutné události, která mne postihla, kdy nás navždy opustila milá asistenční fenka Ema, jsou rádi, že "jejich" pejsek jde právě k nám. Bavili jsme se o tom, že již jednoho psa doma mají a jako zkušenost prý jedna předvýchova stačila (v dobrém). Po krátkém rozhovoru odcházeli Ježkovi s pocitem zkusit ještě jednoho psího pomocníka předvychovat a dát mu do života to nejdůležitější.

Rozhodli se, protože viděli, jak mi Wally pomáhá. Když mohou učinit dalšího člověka šťastným, prý to znovu bez váhání udělají.

Byli jsme rádi za milé setkání a odjížděli s pocitem, že další klient má šanci dostat svého asistenta předvychovaného, tak jak se sluší a patří. Po příjezdu domů jsme si vyměnili fotografie a jsme nadále v kontaktu.

Děkuji Pomocným tlapkám za toto, pro mne nové, setkání.

Karel Bartáček