Vinny a rekondice
menu

Vinny a rekondice

Zdravím celou Tlapáckou rodinu,

nedávno jsem úspěšně absolvoval rekondice v Třemošné. Teď už jsem zase zpátky doma ve svém pelíšku a tak jsem se rozhodl, že se s vámi podělím o mé zážitky.

Poprvé v historii se stalo, že se rekondic účastnilo 22 mých čtyřnohých kolegů a kamarádů. To znamená jediné, že se Tlapácká rodina neustále rozrůstá, z čehož mám velkou radost. No a taky to, že jsme se poprvé ani všichni nevešly do Exodusu. Tam jsem se poprvé poznal s Markem a jeho rodiči. To se tehdy psal rok 2008. Je to místo, kde začala naše společná cesta životem. Následně jsme tam vždycky přijížděli na akce Tlapek, ať už to byly slavnostní Promoce, nebo právě rekondice.

Letos jsme byli premiérově ubytování ve Starém Plzenci. To ale vůbec nevadí, aspoň jsem mohl mé rodině ukázat, kde jsem se narodil. Ve Starém Plzenci se všem líbilo a byla to příjemná změna. Do Plzence jsem dorazil v pátek odpoledne, nejprve jsem se ubytoval a po chvilce se na mě dorazila podívat Hanka, kterou jsem po dlouhé době moc rád viděl. Pak jsem se parádně proběhl na tamní louce, následně jsem si pošmáknul na své porci granulí a pomalu se chystal ke spánku. Tušil jsem, že mě v sobotu čeká nabitý program.

Hned ráno jsem naskočil do auta a jelo se směr Tesco. Tam přezkoušení většinou začíná, no já už to dobře znám. Rekondic mám za sebou několik. Dorazil jsem akorát včas. V Tlapkách je totiž vždy vše přesně naplánováno. Rekondice mají svůj „jízdní řád", podle kterého je potřeba se řídit, aby všechno klapalo tak, jak má. Mně i ostatním mým kamarádům se to podařilo. V Tescu jsem tedy zahájil přezkoušení s Markem jsme se prošli po prodejně, cestou na mě narafičili rohlík, ale my „asisťáci" máme svých starostí dost a navíc dobře víme, že se ze země nikde nic jíst nesmí. V Tescu to uteklo a všechno jsem zdárně zvládl. Hned potom jsem vyrazil k veterináři. Musím zaklepat, zdraví mi slouží, jen prý musím trošku zhubnout. Já mám jídlo rád, ale budu se snažit něco do příště zhubnout.

Pak přišlo na řadu testování dovednosti. Tedy to, jestli jsem nezapomněl Markovi podávat věci a tak. To jsem samozřejmě nezapomněl. Věk mi sice pokročil, mám už 10 let, ale sklerózou netrpím a pomáhám rád. Trenérům jsem se hezky předvedl a udělal jsem jim očividně radost. Třetí část představoval test poslušnosti venku a i zde jsem obstál.

Nakonec se uskutečnilo závěrečné zhodnocení. Při něm se setkalo všech 22 asistenčních týmů a trenéři zhodnotili právě proběhlé rekondice. Poslouchalo se to hezky, protože jsme to všichni zdárně zvládli. V sále vládla dobrá nálada a radost.

V závěru dorazila i televize ZAK, kde se Tlapky v blízké době určitě objeví. Pokud se chcete o rekondicích dozvědět více, tak se nezapomeňte koukat. Pro dnešek jsem Vám toho povyprávěl dost. Jdu pomalu zpátky do pelíšku.

Dobrou noc a mějte se hezky.

Váš Vinnny