Smutná zpráva
menu

Smutná zpráva

V sobotu ráno nás navždy opustil Vinny.

Chtěl bych Vinnymu i Tobě, Vám všem v Tlakpách a paní Doskočilové, která měla Vinnyho v předvýchově moc poděkovat. Za Vinnyho, kterého jste mi vybrali a byl z nás opravdu skvělý tým.

Psal se listopad roku 2008, jel jsem si s taťkou pro Vinnyho do Třemošné. Byl jsem v té době kluk, měl jsem 16 let. Pamatuji si, jako by to bylo dneska na náš závěrečný Test přístupu do veřejných prostor. Měl jsem obavy, abych to s mým blonďákem Vinnym všechno zvládnul a nic nepokazil. Vinny byl ovšem skvělý a test jsme zdárně dokončili. V té době jsem netušil kolik věcí mě ten čtyřnohý psí hrdina Vinny naučí a jak mi změní život. Vedle Vinnyho jsem dospěl a stal se ze mě, z nejistého kluka, chlap, který věděl, že má ve Vinnym skvělého a nejvěrnějšího přítele, ale taky velkého učitele. Vinny mě naučil spoustu věcí, stal jsem se díky němu samostatnějším, komunikativnějším, více si věřím, naučil mě zodpovědnosti. Zlepšil mi fyzickou kondici, poznal jsem díky němu spoustu skvělých lidí. Díky Vinnymu jsem takový, jaký jsem. Vinnyho přínos pro můj život nelze dost dobře slovy popsat, to je potřeba zažít. Vinny mi ukázal, co všechno můžu v životě dokázat a naučit se. Byl to parťák a moje velká láska, celý život kolem sebe šířil krásnou energii a rozdával radost.

Vinny děkuji Ti z celého srdce za všechno, co si pro mě udělal a taky za všechno, co si mě naučil a co jsme spolu mohli prožít, bylo to krásných 12 společných let nikdy na Tebe nezapomenu!

Měj se v psím nebi krásně, pozdravuj všechny psí přátelé. Věřím, že se tam máš hezky, máš tam hodně piškotů a dobré bašty!

Teď už musím přestat psát, protože přes slzy nevidím na písmenka.

Marek