Děcko Vinci
menu

Děcko Vinci

Nejsem si jistá, zda štěně je správný výraz. Vinci je spíš takové polární medvídě, má 9,5 měsíců, 38 kg, vestičku už skoro pod bříškem nedopne a jeho růst stále nebere konce.

Dorostl už všechny své dočasné psí sourozence (jak je hezky vidět na fotce), ale stále zůstává svou hravou povahou 3 měsíční mimino s roztomilým čumákem. Avšak dovednostmi už se dostal mnohem dále, zvládá návštěvy lékařů, bank a v obchodě je jako doma a v centru města zvládal poslouchat i v mase lidí na trzích.

Psí puberta sice stále klepe na dveře a snaží se k nám dostat, ale statečně bojujeme, na povely nezapomínáme a jen na lehni je občas třeba 2 povely, protože, co kdyby náhodou si to panička rozmyslela? Ovšem v práci, škole i v městské hromadné dopravě ihned ulehá, jakmile zaujímáme stálou pozici a člověk o něm neví.

Věci podává s radostí, dokonce i přes počáteční lehkou nechuť jsme se dopracovali také k podávání deštníku a jiných větších věciček.

Vyrostl prostě v šikovného hafana jak hora, na dospění má ještě pár měsíců štěněcího klídku, tak možná se do té doby naučí i zvedat nožku při čůrání. :-)
Tak zase příště, zdraví Vincik s rodinou :-)

V příloze zasílám pár fotek. Jelikož většinou chodíme sami, tak jsou bohužel jen tak polo "z akce".

Pěkný večer,
Zuzana Maňáková