Kluci jsou z pejska nadšení
menu

Kluci jsou z pejska nadšení

Dobrý den, srdečně všechny zdravíme z Kutné Hory.

Vikinka je u nás doma od 30. 9. 2018, kdy nám ji Jirka předal.
Velmi ráda má nakupování nebo jízdu automobilem. Ráda se mnou chodí do práce.
S klukama ve škole je také velmi ráda, dokonce prý s nima usnula v terapeutické místnosti.
Začíná se velmi dobře orientovat ve městě Kolíně, kde jsme častěji než v Kutné Hoře. Zvládla cestu do Městské knihovny, na kosmetiku, na rehabilitaci, na návštěvu k nemocné kamarádce, na převážení k veterináři.

U nás doma má už stálé místo, ráda leží v obývacím pokoji. Spí u násv ložnici, nedalo se jinak. Spí jako miminko, zpočátku měla běhací sny... trochu jsme se jí smáli...
Zatím se nekontaktovala s žádným jiným psem. Potkala několik psů v našem bydlišti, je ale vůči nim nevšímavá.

Kluci jsou z pejska nadšení. Dokonce se zlepšil jejich vztah mezi sebou, jsou na sebe hodní, říkají se zdrobnělinami. Každý má svůj úkol - Matyáš dává Vikince vodu, granule a pamlsky, Štěpán uklízí bobky a má na starosti oblékání Vikinky, tj. vodítko, ohlávku, košilku.
Matýsek už několikrát Vikinku vedl na vodítku, dává si hlavu blízko její srsti, nechává si podávat pantofle a někdy oblečení.
Jsou na svého pejska pyšní a hrdí, chtějí s ní chodit úplně všude a to se nám i daří.
Okolí na našeho pejska reaguje převážně vstřícně, dodržuje zákaz pohlazení. Většinou mají povědomí a účelu těchto pejsků. Zatím jsem se setkala pouze s jedním člověkem, který říkal, že psa takhle vycvičeného trápím.

Vikinka je ráda u nás na zahradě, je šťastná, když jí kluci hází míček. Dokonce ráno, když se jde vyvenčit, tak štěká na sousedovic psy... musím se jí smát, jaká je z ní hlídačka...
Začala si zvykat na náš rodinný rytmus. Často s ní chodíme ven, má ráda pohyb stejně jako my.
Je vážně krásná, děkujeme za ní!!!!

Zdraví Petra a kluci z Kaňku