Vanda – nejlepší kamarádka nejen na spaní
menu

Vanda – nejlepší kamarádka nejen na spaní

 

Proč právě takto nazvané dnešní povídání. Řeknu to asi takhle. Skoro každý z nás, aby mohl usnout, si musí nějak pomoci. Děti usínají s pohádkou a hračkou, dospělí pomocí léků, no a já jsem si dříve pomáhala vůní levandule. Ale poslední 2 a kousek měsíce mi spolu s vůní levandule pomáhá se spaním moje psí kamarádka Vanda. Tady se musím zmínit o tom, že mi to opravdu pomáhá. A velkou radost mi udělalo, jak to Vandinka zvládá a začala to dělat sama od sebe. Ona totiž nejdřív leží v posteli sama, já si říkám, že postel nejprve prohřeje. Pak, když si jdu lehnout, na chvilku sleze dolů a hned, jak jsem v posteli, vyskočí za mnou a prohřívá celé tělo. Tím zmírňuje bolesti na snesitelnou míru. Hlavně v oblasti levého ramene. Tam se ani Vandičce bohužel nedaří, zbavit bolesti úplně. Není to její chyba. Vanda sleze z postele, až když si je jistá, že v klidu spím. Což jsou 3 hodiny ale někdy i více. Jak je to možné a jak to pozná? Nevím, sama si to neumím vysvětlit. V tomhle je Vanda opravdu výjimečná, alespoň z mého pohledu.  Protože Avinka ani Ebinka (moje předešlé psí kamarádky a asistentky) to takhle nedělali a v posteli se mou vydrželi půl hodiny. A také to byla ohromná pomoc. I proto Vanda svým přístupem tak překvapila. 

Jinak dál Vandička dělá masáž ramene, podá dokonce i nůžky. Nohu zpátky na vozík zvedne, nejen v kroxce, tenisce, ale i v těžké ortopedické botě. Za to má můj velký obdiv. Sundá mi také čepici a bundu. Pro mamku do kuchyně i bez posílání věcí mezi mnou a mamkou. Vše ostatní zvládá dobře. Dneska se mi stalo, že mi mobil spadl na zem a Vandinka ho ukázkově podala dokonce přímo do ruky. 

Teď trénujeme podávání papírů a obálek tak, aby je Vanda netrhala. Už se nám to docela daří. 

Jediné, co se nám, mou vinou, moc nevede, je používání travelátorů. Kvůli nejisté ruce a bolestem ramene. A tak jezdíme výtahem.

Co nás čeká? Pokud to opatření, kvůli COVID – 19, dovolí, tak další focení s profesionální fotografkou.

To je pro dnešek vše.

Daniela s Vandičkou