Měsíc s novou psí asistentkou Vandičkou
menu

Měsíc s novou psí asistentkou Vandičkou

Je to měsíc, co můj život změnila, v pořadí už moje 3. psí asistentka – pomocná tlapka :) Vanda. S Vandičkou tvořím další z tlapkáckých týmů s označením AP 123.

Korona, nekorona, nezahálíme a makáme. Vandička je mojí úžasnou terapeutkou, masérkou, asistentkou, nejlepší kamarádkou, doprovodem a plyšákem na mazlení v jednou. Denně mě, díky canisterapii, zbavuje bolestí a spasmů ve svalech, masíruje mi čelistní klouby, abych mohla otevřít pusu bez bolesti. Masíruje také nohy, zkoušíme také, aby mi Vanda masírovala i levé rameno, se kterým mám cca 9 měsíců velký problém, což mě hodně omezuje i hybnost a používání levé ruky. Masáž od Vandičky zmírní trochu bolesti. A lépe tak funguju i já osobně. Nejen za to, jsem Vanadičce moc vděčná. Usínáme spolu večer v posteli.

Podává vše, co spadne na zem, včetně polštáře, propisky...., a svazku flashek a cinkajících rolniček.. Otevírá a zavírá dveře, otevírá šuplíky a vydá a podá z nich prádlo, vyndá prádlo z pračky, a to dokonce i na návštěvě u známých v Přepeřích u Turnova, na které jsme byli ještě i s maminkou od 2. do 6. září 2020. Co mě dostalo, bylo, že mi odpadlo pár kamínků z kol u vozíku. Koukám, co má Vanda v tlamě. Řeknu: „Vandi, co to máš?" „Podej mi to." Vandička mi do klína vyplivne kamínek, a pak ještě jeden. Dívá se na mě, jako by mi chtěla říct: „Ukliď si ten bordel."  Je zkrátka neuvěřitelná.

Přinese mobil, svlékne a podá oblečení, vrátí spadlé nohy na stupačku vozíku, bosé, v ponožkách i v botách. Převede pomoc z patra. Naučila se také přivést maminku z kuchyně. Je šikovná a učenlivá.

Doprovázela mě už na 3 lékařských kontrolách. Byly jsme na výletě v Liberci. A 2x v kině. Všude se chovala slušně a ukázkově. Problém jí nedělá ani náš vysavač, resp.: zvuk našeho vysavače. Tímto za Vandičku děkuji všem, kteří se na výcviku jakkoli.

Daniela Machová a Vandička