Tři roky s Valentýnou
menu

Tři roky s Valentýnou

 

Tak už to budou tři roky, co se u nás Valinka objevila a "rozsvítila" celou naší domácnost. Samozřejmně, že největším potěšením je pro svého páníčka Michala. Všechno, co se kdy naučila (a můžu říct, že díky svým zlatým trenérům na výbornou), skvěle používá při práci s Míšou...ať už je to podávání všeho spadlého na zem, otevírání dveří, svlékání oblečení, přinášení bot i telefonu a masírování nohou - ty jí opravdu moc chutnají. Malý problém je ale v tom, že Míša je velice lechtivý a tak se za chvíli může smíchy "potrhat". Ale Valinka se nedá a svoji tlapkou si jeho nožku drží… je to krásné se na ně dívat. Nesmím ovšem zapomenout na společné ležení a prohřívání - usnou oba dva a za chvíli si pochrupují (kdo víc?).

Když byla zavřená škola, chodili spolu a s bráchou Ondrou na procházky, také do lesa-pokud to Míšovo elektrický vozík dokázal -a pak se Míša učil a Valinka odpočívala. Jak nastalo venku teplo, přesunuli jsme se všichni na zahradu a Vali pomáhala Míšovi zalévat, to se jí moc líbilo. Také měli oba k dispozici bazén, Valinka svůj-a jak ráda tam vždy skočila.

Míša stále dochází do Alky-to je příbramská organizace, která pomáhá lidem s postižením-Valentýna ho tam ráno doprovodí a pak si pro něj odpoledne přijde, ten rituál, kdy Valinka skočí na Míšu, dává mu pusu a tlačí ho přes celou chodbu je stále stejný a stále kouzelný. Míša je na Valinku velice pyšný a nejenom, že mu pomáhá fyzicky, ale také po psychické stránce je pro něj velikým přínosem-má kamarádku a parťáka.

Škoda, že nám letos nevyšly lázně, měli jsme jet na jaře, kvůli epidemii to nevyšlo a teď na podzim, když už jsme měli termín, se opět situace zhoršila a lázně se nám posunuly na příští rok. Tak snad příště bude "reportáž" i z lázní. Pomalu se už začneme připravovat na zimu- pro Míšu a Valinku je legrace jezdit a běhat ve sněhu-sněhuláci moji milí… a pod stromeček si opět nadělíme Valentýnku neb je to ten nejmilejší a nejcenější dáreček-nejen pro Michala ale i pro nás… a za něj moc děkujeme a zároveň všem přejeme pevné zdraví a optimismus.

Za Míšu a Valinku sepsala mamka Hana