S Valentine v lázních
menu

S Valentine v lázních

Moji milí „Tlapkáci",

hlásím se vám tentokrát z velké dálky, z Janských Lázní, kde jsem s mým páníčkem Michalem a mamkou Hankou. Jsme tu už třetí týden a páníček Míša poctivě pracuje a já taky. Ráno se jdu s paničkou vyvenčit, protože Míša ještě může chvilku odpočívat, pozdravíme všechny cvičitele a cvičitelky, kteří jdou do práce- už mně tady všichni znají- a jdeme pracovat. Chodím s Míšou všude, do vířivky, na cvičení, elektroléčbu, na ergoterapii i masáže (ten můj páníček se ale má, co?).

Jen jedno nesmím a to musím poctivě čekat v Guliverce na pokoji-když jde Míša plavat do termálního bazénu. Protože já plavání a vodu miluju a to bych se opravdu neudržela a skočila bych za ním. A to by pak byl strašlivý mazec. Těším se, že mi v létě moji dospěláci dají docela malou vaničku s vodou na zahradu, abych si alespoň tlapku smočila-nebo raději celá?

Ale zpátky k Míšovi a ke mně. Trochu mi tady zlobí někteří lidé, kteří mně chtějí hladit, protože neví, že se to nesmí. Ale na druhou stranu je tady i hodně takových, kteří o tom ví a pochválí alespoň slovem. Já se tak snažím, abych neudělala ostudu. Míšovi hodně pomáhám při svlékání a také pokud mu upadne něco na zem. Jednou jsem takhle podala pastu na zuby, ale je opravdu zvláštní, že ta pasta měla najednou nějak víc otvorů... to ty moje zuby, nějak jsem přecenila jejich stisk...

Každý den chodíme s páníčkem na procházky, tady tomu říkají klimatoterapie (je tady nádherný vzduch), Míša jede na elektrickém vozíku a já vedle běžím-jde mi to velice dobře. Jen ta panička s hůlkou za námi je moc pomalá, tu jízdu s Míšou si nemůžeme pořádně užít.

A musím se vlastně ještě pochlubit - vyjeli jsme v kabinkové lanovce na Černou horu. A vůbec jsem se nebála, bylo tam nahoře hezky, jen trochu větší vítr, až mi plápolaly uši.

Večer všichni „odpadáváme" docela brzy, ten zdravý vzduch nás vždycky uspí. Už se ale také těším domů, Míša bude mít nový pokoj a v něm velkou postel, do které se spolu krásně vejdeme.

Tak to je asi tak všechno o nás, všechny vás zdravím a já sama se moc těším na promoci, kde se sejdu se svými trenéry, pečovateli, no prostě s mými „prvními páníčky".

Zdraví Valentýna a Michal Pixa (a mamka)