První měsíc s Valentine
menu

První měsíc s Valentine

Zdravíme do Pomocných Tlapek,

právě zítra to bude měsíc, co u nás Valentýnka pomáhá. Tedy pomáhá Míšovi, který je nyní velice šťastný, spokojený a také samostatnější. A o to nám všem vlastně šlo-aby měl Míša pomocníka a kamaráda, který mu pomůže zvládnout všechny situace, které mu život jako vozíčkáři nadělil.

Valentýnka je učenlivá a také Míšu si zamilovala hned při prvním setkání. Ráno ho doprovází do školy a po vyučování si pro něj se mnou dojede. Vítá ho olizováním a je štastná, že je zase s ním.

Umí mu otevřít dveře, přinést z botníku boty,  sbírá všechny předměty, které mu upadnou, pomáhá svlékat oblečení, přináší mu mobil, když zvoní a hlavně s ním polohuje. A to je opravdu „zážitek"-když oba leží na podložce přitisknuti k sobě a usnou... Míša pochrupuje a Valentýnka také, to je hotový koncert. Také na rehabilitaci si pochvalovali, že je teď Míša víc povolený(ta spastická obrna mu dává zabrat). Když Míša cvičí s rehabilitační sestřičkou, Valentýnka spí na své dece a nabírá síly.A také když potřebuji promazat prsty na nohou, Valentýnka ochotně přiběhne,  Míša statečně drží, i když ho to strááááášně lechtá.

Venku na procházkách jde vedle vozíku, ještě má občas tendenci se kamarádit s ostatními pejsky a také lidmi, ale postupně se nám daří ji „krotit". Lidé okolo Míši už ví, že ji nesmí hladit, takže zatím se vše daří zvládnout. Na jaře nás čeká cesta do lázní, tak to bude nová zkušenost pro nás všechny, ale Valentýnka už zase bude o něco moudřejší a z Míši se zase pomalu stává zkušený „páníček".

Co se týká zdraví, Valentýnka měla problém s ouškama, byli jsme dvakrát u veterináře, bohužel musela dostat antibiotika, ale dnes už je v „pohodě". Pravidelně jí čistíme uši a také zuby-to má ráda, protože jí velice chutná její zubní pasta(s příchutí jatýrek). Kdyby si s takovou chutí nechal čistit zuby i Míša-asi změníme zubní pastu:-)

Závěrem chci říct, žeValentýnka je sluníčko pro celou naši rodinu(hodně nás všechny stmelila), jsme moc rádi, že ji Míša. A všem za ní moooc děkujeme a přejeme hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v Novém roce 2018.

Za tým 106 zdraví maminka Hanka.