Čtvrtý měsíc s Valentýnkou
menu

Čtvrtý měsíc s Valentýnkou

Tak jsme se konečně dočkali a přišlo to naše vytoužené jaro. Ta zima byla nekonečná, ale zase na nás teď „vykoukla“ samá práce.

Valentýna i Míša si konečně užívají procházek a běhání po zahradě a dvoře(tedy Valinka, Míša jí zdatně prohání na „električáku“). Také je velký pomocník - podá a přinese kbelík, lopatku, rukavice-někdy s tím ovšem musí udělat symbolické kolečko kolem skleníku, aby byla legrace, ale pak vše poctivě přinese. Po práci s sebou vezmou bráchu Ondru a jdou na procházku, mají společný cíl – obchůdek tady na návsi a tam se kluci odmění.

Valentýna je naučená chodit u vozíku jak mechanického tak i elektrického. Největším potěšením je pro ní prohánění s aportem po dvoře, to vyvine neskutečnou rychlost. Je pravda, že večer pro ní není problém polohovat, protože únavou odpadává velice brzy. Potom, než si Míša vyčistí zuby, skočí do jeho postele-má tam svoji podložku- a než páníček přijede, už spí.

Co se týká váhy, přibrala necelý kilogram, ale to je asi úplně normální. Je zvyklá na čištění zubů, uší i  vyčesávání. Míša má doma rehabilitační stůl, tak to je vlastně pro ní takové zkrášlovací místo.

Za čtrnáct dní odjíždíme na měsíc do Janských lázní-bude to pro ní taková nová zkouška, tak nám držte palce. Ale věřím, že to bude pro Míšu i pro Valentýnku a snad i pro mě příjemně strávený čas-čas cvičení i odpočinku, procházek a společných zážitků.

Všechny Vás zdravíme a přejeme krásné jaro.
Za Valentýnu a Míšu mamka Hana Pixová