Druhý měsíc s Tomíkem
menu

Druhý měsíc s Tomíkem

Dobrý večer,
tak je u nás Tomík druhý měsíc. Pomalu jsme se sžili. Jsem stále v úžasu, jak dobře na Tomíka reaguje naše dcera.

Eliška má problém s novými lidmi a zvířaty. Někdy trvá velmi dlouho, než ho strpí jen vedle sebe. A Tomík už Elišku může budit - čumákem ji vleze až do postele a Eli se na plné kolo směje. Eli kontroluje co Tomík dělá, slovně to komentuje a tím si procvičuje řeč. A v neposlední řadě ji Tomík přináší velký klid, a to je momentálně nejvíc.

Minulou sobotu jsme byli na chalupě a já musela náhle odjet hned druhý den zpátky domů. Tyto situace jsou pro mě  vždy velmi stresující, protože Eli nikdy nechce, aby máma odjela a ječí nebo brečí. Tak jsem se oblékla a nachystala si věci do tašky. Eli mě pozorovala a už se chystala, že pojede se mnou. Já ji řekla, že máma jede sama a že ona zůstane s tatínkem a i Tomík s ní zůstane. A světe div se: Eli zůstala v klidu - jen se slovně ujistila, že "tá  ta a Tomík s Eli",  a byl klid. Z okna mi jen zamávala a ani nečekala jako vždy až máma odjede. Myslím, že jsem měla pusu překvapením otevřenou ještě nějakou dobu.

Co tedy přináší Tomík Elišce? Nyní je to vyrovnanost a klid. A rodiče auti dětí vědí, jak moc to je. Je to jeho klidnou povahou a pak tím, že je naprosto perfektně vycvičený a dělá to, co se vyžaduje. Když Eli chce, aby byl na místě, prostě tam je a čeká.

Samozřejmě stále cvičíme poslušnost, chůzi u nohy, odložení, zůstat na místě, cvičíme pohyb v nákupním středisku, ve městě i podávání - to se Eli líbí hodně.
Jsme velmi rádi, že jsme se rozhodli požádat o asistenčního psa. A děkujeme za něj.

Eliška, maminka Lenka a táta Ivoš