Další rok rychle utekl
menu

Další rok rychle utekl

Tak rychle nám utekl další rok - rok 2018. Další rok, kdy máme doma našeho skvělého psího společníka Tomíka.

U Eli vše trvá velmi dlouho- i přijetí našeho Tomíka chvilku trvalo. Ale teď je to jako její kamarád. Už ho dokonce pusinkuje. Sedne si před něj , vezme si jeho hlavičku a dá mu pusinku. Je hezké vidět jak projevuje někomu lásku. A Tomík nehnutě sedí a trpělivě čeká, co si ta jeho panička na něj vymyslí;) Je vidět, jak vždycky zvážní, když po něm něco chce naše Eliška - prostě je v práci. :)

Na jaře jsme s Tomíkem absolvovali zkoušky, které náš psí kamarád zvládl na výbornou. Je znát, že má pod kůží zažité návyky, které se mu hned vybaví. To je velmi důležité, neboť ho musíme vždy trochu "hodit do laťe" po tom, jak s ním divočí naše dcera. Ale to je správné - konečně má s kým divočit, hrát si, běhat, i být v klidu, když na něm odpočívá. Je to její parťák. A nám rodičům přinesl chvilky, kdy stále nemusíme s Eli mít kontakt.

Občas za synem jedeme autem do Hradce Králové a musíme se usmívat- Tom se chová ve Futuru, jak lev v salónu :) Se samozřejmostí jezdí po schodech, prochází se mezi davy lidí a nehne ani brvou. Jó je vidět, že prožil část svého života v Praze :)

Ale nejvíce spokojený je na chalupě- tam to má ráda i naše dcera. Běhají po loukách, chodí na procházky a oba si to tam velmi užívají.

Jsme moc rádi, že jsme se rozhodli pokusit se získat pro Eli asistenčního pejska. Vidíme, jak je vedle něho v bezpečí, jako by ji hlídal starší sourozenec. Nahrazuje ji i sociální kontakt s jejími vrstevníky. Tím, že je Eliška vnitřně hodně uzavřená vůči svému okolí a je schopna otevřenějším způsobem komunikovat jen se svým nejbližším okruhem blízkých, stal se Tom pro ni jedním z dalších členů naší rodiny.

Takže se těšíme, co hezkého nám přinese další rok!
Smiešní