Šikulka Toby
menu

Šikulka Toby

Vzhledem k pokračování nepříznivé doby plné omezení po většinu listopadu, nevím příliš o čem psát. Poslední týdny a měsíce jsem vlastně výhradně já ten, kdo kvůli práci opouští dům a jeho okolí. Jinak trávíme volný čas doma v kruhu rodinném s tím, že nás navštěvují pouze prarodiče a občas se provětráme nějakou činností na zahradě nebo procházkou po okolí.

Deniska se úspěšně zotavila po říjnovém pobytu v Motole a postupně a pozvolna se nám podařilo najet na náš běžný domácí režim se vším všudy. S Tobym tedy příliš venkovní akce prozatím neabsolvujeme, ale věnujeme se s ním hlavně polohování, domácím hrám a odpočinku.

Ze zdravotního hlediska je vše taky v pořádku. Pouze jsme s příchodem chladného počasí, který nám taky trochu omezil procházky a pohyb, zaznamenali, že nám začal trochu přibývat na váze (přes 33kg). Upravili jsme tedy opět množství granulí na původní dávku a vše se zase srovnává.

Jinak je Toby šikulka, vše co po něm chceme plní na jedničku a za jakoukoliv aktivitu je rád. Moc hezky máme naučený postup otírání tlapek, kdykoliv přijde z venku a taky naší společnou závěrečnou posloupnost denních aktivit – vyčůrat, vyčistit zuby a spát, které pojímá mnohdy až komicky odevzdaně a automaticky. K Denisce se chová moc hezky a pokud jí někdo vezmeme do ruky a jdeme položit, sleduje nás a rád se k ní jde sám zkusit přitulit. Kubovi už postupně zevšedněl a už ho docela přestal otravovat, za což je Toby jistě rád. Naproti tomu, když si třeba s Kubíkem hrajeme a dovádíme, tak se k nám často připojí a blbne rád i s ním. A co jsme tedy ještě mohli před pár dny postřehnout, má moc rád sníh a ikdyž to u nás byla zatím otázka pouze jednoho dne, na zahradě si ho s Kubou a s mamkou stihli užít dosyta.

Rád bych ještě psal o nějakých zajímavých postřezích a událostech, ale tak nějak není o čem. Ikdyž to asi nebude úplně brzy, snad tato doba postupem času vyšumí a budeme moct přejít do trochu akčnějšího režimu a třeba naplánovat nějaké výlety.

Mějte se hezky, všem vám přejeme příjemné prožití vánočních svátků, zdraví, štěstí, dobrou náladu a úspěšný vstup do následujícího roku! Začátkem ledna se opět ozvu ;)

Kuba Jeništa s rodinou