Tekiho dovolená u velké vody
menu

Tekiho dovolená u velké vody

Letošní dovolenou jsme začali organizovat už v lednu. To jsme samozřejmě ani netušili, že to v létě s cestováním nebude tak snadné. Po dvou dovolených v kempu v jižní Francii jsme tentokrát našli jiné místo – pro vozíčkáře upravené mobilhomy v kampu Saint Disdille na jižním (francouzském) břehu Ženevského jezera.

Zaplatili jsme zálohu, pak ale přišly covidové problémy a tak nebylo jasné, jestli někam vůbec pojedeme. O prázdninách ale vypadala situace poměrně dobře, tak jsme se rozhodli, že to zkusíme a doplatili zbytek. Všechno nakonec vyšlo a ke konci srpna jsme naložili auto a odjeli na 10 dní k Ženevskému jezeru.

Pro Tekiho to byla první zahraniční cesta. Na těch minulých jsme byli s Benem a Lordem a pak s Lordem a Griffinem. Ale Teki to zvládal bez problémů. Měl pro sebe zadní sedadla, dostal speciální crashtestované kšíry, které se upínají na bezpečnostní pásy, ale problémy mu to nedělalo. Tak těch 14 hodin v autě (s pár přestávkami) zvládl asi nejlépe z nás.

Ubytování bylo opravdu bezbarierové, do mobilhomů je dobře udělaný nájezd. Prakticky všechno nutné vybavení v mobilhomech je (lednice, sporák, mikrovlnka, kávovar, nádobí, příbory, televize, za mírný poplatek wifi), kemp slušně vybavený (obchod se základními potravinami a drogerií, pračky, restaurace přímo v kempu). A pro větší nákupy je asi 4 km daleko veliké obchodní centrum s parkováním pro auta vozíčkářů hned u vchodu. A psi do kempu můžou, takže zase jedno z vhodných míst na rekreaci s asistenčním psem. Ani do restaurace ani do obchodu nebyl žádný problém při vstupu se psem, všichni ho jasně respektovali jako asisťáka, i když někdy nerozuměli tomu, co má česky napsané na vestičce. A hlavně se Teki celou dobu choval jako vzorňák.

V blízkosti kempu je možnost koupání v Ženevském jezeře, to jsme ale nevyužili. Spíše jsme jezdili na výlety. Cca 50 km do Ženevy (zajímavé je nábřeží Ženevského jezera se známým vodotryskem Jet d'Eau), 50 km do Montreux (socha Freddie Mercuryho a v kasinu expozice skupiny Queen: The Studio Experience s originály „rukopisů" některých skladeb, kostýmy Freddieho Mercuryho a aparaturou, na které Oueen nahrávali). Blízko Montreux krásný vodní hrad Chillon – ten ale jen zvenku, není bezbarierový a není přístupný pro psy. Ale všude je možnost zakoupit občerstvení a najít vozíčkářské WC na euroklíč také není problém. Původně jsme chtěli zajet ještě do Chamonix, podívat se zblízka na Mont Blanc, ale z toho nakonec sešlo kvůli špatnému počasí...

Dovolenou na tomto místě můžeme s klidným svědomím doporučit. Další informace o kempu jsou na

https://disdille.com/en a konkrétně o mobilhomech pro vozířkáře na https://disdille.com/en/handicap-accessibility-thonon-evian-rhone-alpes.html