Honza Vaněk a Sony na dovolené
menu

Honza Vaněk a Sony na dovolené

Ahoj Hanko, p
íšu ti naše zážitky z první dovolené ze Sonym.

Letos jsem podlehl tlaku rodiny a místo (mnou) milovaného Egypta se naše rodina vydala letecky do Španělska do letoviska Loret de Mar.

Letěli jsme Čedokem a leteckou společností Travel Servis kde nám s požadavkem na psa na palubu vyšli maximálně vstříc a nikdo neměl nic proti. Letušky dali Sonymu vodu a dostal protekční místo v první řadě kde si lehl a na rozdíl ode mě prospal komplet celý let, při startu se posadil kouknul na Honzu a pak na Moniku a když viděl že se nic neděje a vše je pořádku praštil s s sebou na podlahu a usnul. Mě ke spánku pomohla až vetší whisky.

V hotelu o nás už recepční věděla a řekla nám že ve Španělsku psi na pláž nesmí ale že tedy už volala na místní policii kde jim řekla že je tady vozíčkář a asistenční pes a že ti když budou na pláži spolu nic se neděje.
Musím potvrdit že měla pravdu, z kraje se pár lidí otáčelo zastavila se i policie ale vše bylo bez nejmenšího problému – jak zvláštní :-)
Pláže v Loretu konkrétně pláž Fenal je ráj pro vozíčkáře, po každých 100 metrech čisté záchody, bezbariérové vstupy k moři, ochotní plavčíci a ještě plavčík půjčuje plážové vozítko se kterým se může vozíčkář do vody.

Sony zprvu ke slané vodě čuchal ale pak se rozkoukal a ve vlnách a v písku se vyblbnul tak že prospal tvrdě celou noc. U bazénu ležel pod palmou ale přistihl jsem ho že leží na zádech a na férovku se opaluje (byla tam totiž taky jedna fenka a asi se jí chtěl líbit).

Na venčení mají v Loretu jakýsi parčík kde jsou i pytlíky a koše.
Stejně v klidu po 14-ti denní dovolené proběhla i cesta zpět.

Zdraví Vás
Všichni z rodu Vaňků :-)