Pozdrav z Ostravy
menu

Pozdrav z Ostravy

Ahoj tlapkaři,

po delší době posíláme pozdrav z Ostravy. Měli jsme trošku chaotické období. V září Ela místo nástupu do školy byla doma. Měla problém s PEGem a musela mít prozatím katetr, než měla výměnu. Od října pro změnu řešíme shunt a záněty. Dokola máme abnormálně vysoké crp a jiné zdravotní problémy. Ale kdo je nemá. Konečně se našla příčina. Nastavení shuntu bylo posunuté o 3 cm a k tomu se musela udělat punkce a odebrání likvoru. Výsledek máme na hranici a prozatím se nic dělat nebude.

Pořád si čím dál víc uvědomuji, že Candy mě hodně ulehčuje práci okolo Eli a chodu domácnosti. Jak Ela při spánku v noci špatně dýchá a má výpadek, hned mě začne vytahovat z postele. Popřípadě i epileptický záchvaty holek. Je fakt že spí s Eli v posteli u nohou. Už si nedovedu představit dny bez ni.

Dále já sama trpím silnýma migrenama. Vypozorovala jsem, že před migrenovýma záchvatama se Candy pořád motá okolo mě a nutí abych si na ni lehla. Nechtěla jsem na ni lehat pro více důvodů. Při záchvatech nesnesu světlo hluk ani svůj vlastní dech, strašně moc mě vadilo jak Candy dýchá a hlavně jsem nechtěla aby to Candy vyčerpalo. Na radu Hanky jsem to zkusila vydržet, že by to měla Candy vytáhnout. V tu dobu jsem měla i tejp na migrenu a lehla jsem na Candy. Nevím přesně co mě ulevilo trošku od silné bolesti, ale byla to aspoň chvilková úleva.

Když je Ela ve škole tak nechávám Candy pokud možno odpočinout. Jenže mám doma Anetku a Candy musí aspoň do ní čumákem dloubat a naopak. Pochopitelně, jak jsou ty dvě pohromadě, tak je to parta na lotroviny.

Posílám pár fotek.

S pozdravem Martina, Pavla, Eliška, Anetka a Candy