Renča a Jakub Pecka
menu

Renča a Jakub Pecka

Renča již umí spoustu věcí a své dovednosti předvedla na mnoha akcích Pomocných Tlapek. Jednou z předváděcích akcí na které Renča vše skvěle zvládla, byly mimo jiné Středověké slavnosti, které se konaly v Praze, v prostorách břevnoského kláštera. Renča doprovází své cvičitele všude, třeba i do obchodů a k lékaři. Byla s trenérkou navštívit i děti v MŠ Starý Plzenec. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých věcí o tom, jak mohou asistenční psi usnadňovat život lidem s handicapem. Samozřejmě ani zde nechyběla ukázka některých dovedností. Renča je moc šikovná, učí se rychle, a tak přišel čas, aby se poprvé setkala s člověkem, kterému bude v budoucnu velkou pomocnicí a hlavně věrnou kamarádkou a společnicí v jeho životě.

Ve středu 20.4. nastal den "D", kdy proběhlo první setkání labradorky Renči s malým Kubou, který  se během několika týdnů stal jejím novým páníčkem. Vzájemně si padli do oka . Byla to láska na první pohled a my máme velkou radost, že můžeme již v tuto chvili gratulovat dalšímu skvěle sehranému týmu v Pomocných Tlapkách!

Renča s Kubou se totiž za necelé měsíce spolu setkali podruhé, zopakovali si to, co již umí, dotrénovali vše potřebné a v pátek 10.6. společně úspěšně složili závěrečné zkoušky. Závěrem bychom chtěli jménem všech z Pomocných Tlapek, moc poděkovat nadaci Agel za finační podporou poskytovanou během celého výcviku fenky Renči!

Novému asistenčnímu týmu tedy blahopřejeme a přejeme mnoho společných let, hodně radosti, klidu, pohody a vzájemného porozumění.