Náš první měsíc s Megie
menu

Náš první měsíc s Megie

Každý den, když Míša jede autem do školy, jede s námi i Megie. Jdeme společně do šatny, kde se Míša s Megie rozloučí a pak jde do třídy. Já s Megie odjíždím domů nebo do Brna. Kolem oběda jedeme pro Míšu do školy. Pokaždé Megie vítá Míšu s ohromnou radostí, jako by se dva kamarádi neviděli půl roku. Po škole jedeme domů, jak vystoupíme z auta, Míša jde dat Megie vyčůrat. Doma na ní Míša relaxuje a pak si spolu hrají. Megie Míšovi podává různé předměty. Hodně se spolu mazlí. Odpoledne jdeme s Megie na delší procházku, většinou kolem Slavíkovic občas do Rousínova. Pomaličku objevujeme místa, kde jsme ještě nikdy nešli. Mezi pátou a šestou hodinou jde Míša dát Megie granule. Po jídle Megie odpočívá a Míša dělá úkoly. Navečer se spolu dívají na televizi. Před spaním Megie namasíruje Míšovi nožičky a nebo si je na Megie nahřeje. Pak jdou spolu spát.O víkendech s námi Megie jezdí na výlety. Zatím s námi byla úplně všude, i když jsme narazily na místa, kam s námi nesmí. Byla s námi i v jeskyni Balcarka a také jsme byli v lese na houbách. O zoologických zahradách už radši nepíši, protože jsme každý týden v jedné.

Míša s Megíe rád tráví svůj volný čas třeba na zahradě. Megie si na Míšu krásně zvykla, opravdu za ním chodí všude i na záchod. Je vidět jaká se z nich stává super dvojka. Když je Míša nervózní nebo úzkostný, vždy se ho snažíme nasměrovat k Megie, protože má na něj pozitivní vliv.

Jediné, co nám moc nejde, tak je chůze Míša s Megie. Často jde Megie dopředu. Snažíme se o zpomalení povelem pomalu a nebo trhnutím vodítka na chvíli to zabere, ale pak jde zase dopředu.

U veterináře jsme zatím nebyli. Nebylo třeba. Kontaktovala jsem ohledně pracovní doby veterinářku na vaše doporučení.

Megie krmíme dvakrát denně. Ráno 100g a večer 200g. Žádné pamlsky nedostává..

Vždy, když jdeme ven nasazujeme Megie vestičku.

Na konci měsíce jedeme do Chorvatska. Míša se už moc těší, jak budeme chodit spolu s Megie na naše ranní procházky kolem pláže. A jak uvidí Megie plavat. Jak se vrátíme pošleme fotky.

Pěkné léto Kalinová