Dovolená v Chorvatsku
menu

Dovolená v Chorvatsku

Než Míšovi začaly prázdniny, odjeli jsme do Chorvatska. Cestovali jsme v noci. Megie byla celou dobu vzhůru, zato Míša celou cestu prospal.

První den pobytu jsme odpočívali, jen jsme šli odpoledne všichni i s Megie na pláž. Večer jsme jeli do Šibeníku na nákupy. Tam jsme zjistili, že Chorvati vůbec nemají zkušenosti s asistenčními pejsky, alespoň ne tam, kde jsme byli my. Všude kam jsme šli, hned šla po nás ostraha a my museli vysvětlovat, co je to asistenční pes. Jen v jednom obchodu jsme se setkali s paní, která se šla jen přesvědčit, že je Megie asistenční pes. Od druhého dne jsem s Míšou a Megie chodila brzo ráno na procházky kolem pláže. Megie se moc líbilo skákání z mola na molo. Míša byl nadšený, prý to pro oba bylo jako parkur. Každý den jsme chodili jak dopoledne, tak i odpoledne na pláž. Někdy jsme sebou vzali i Megie, většinou buď ráno a nebo když jsme šli později odpoledne. Megie nám jen jednou dobrovolně skočila za Míšou do vody, ale moc se jí tam nelíbilo, plavala hned ven z vody. Pak už nechtěla. Večery jsme trávily prozkoumáváním s Megie okolí a nebo výlety do Šibeníku. Moc se nám na dovolené s Megie líbilo. Tento rok ani Míša nechtěl jet dřív domů, ba nopak jsme tam byli  déle o 3 dny. Díky Megie mu čas utíkal rychleji. Měl se na koho těšit a s kým chodit na procházky. Bohužel dovolená skončila a my museli jet domů.

Tento týden zajedu s Megie k veterinářce pro tabletu na odčervení, také ji chci zvážit a koupit jí pipetu.

Také chci s ní zajet do Ikei a koupit plyšové ovoce a zeleninu. To bude pro Míšu a Megie nová podávací hra. Samozřejmě s mou pomocí, kdy já Míšovi řeknu co má Megie hodit nebo pustit a on to bude muset zopakovat a pak si to také ohmatá. Protože má pořád velký problém s rozpoznáváním ovoce i zeleniny. Místo papriky mi řekne meloun a u některých druhů vůbec neví. Míša má slabou slovní zásobu a tak ji s Megie zkusíme rozšířit.

S pozdravem Kalinová