S Pájou na promoci
menu

S Pájou na promoci

Krásný den, Hani a všichni tlapičkáři :-).

Je dva dny po promoci a my se ze všeho stále ještě vzpamatováváme. Byl to pro mě s Pájou velmi důležitý a vzácný den. Přesně před rokem jsem se dozvěděla, že je pro mě už vybraný vhodný pejsek a během toho roku se úplně změnil můj život. Při loňské promoci jsem si říkala, ať už je za rok a jsem tu s mým pejskem. Rok utekl jako voda a já s Pájou jsme měly čest se této nádherné události zúčastnit.

Letošní promoce asistenčních pejsků neměla chybu. Konala se v krásném prostředí v Třemošné u Plzně v bezbariérovém domě Exodus s obrovskou zahradou.

Na naší promoci nás doprovodila má dcera Lenička, teta a přátelé, kteří nám hodně pomáhají. Přijeli jsme o hodinu dříve, aby jsme se mohli v klidu pozdravit s ostatními týmy letošní promoce a s Vámi všemi. Vše bylo perfektně a pečlivě připraveno, muselo to dát spoustu práce. Plné stoly jídla a pití.

Všichni jsme se postupně přemístili do sálu, kde v jednu hodinu vypukla velká sláva. Promocí nás provázela milá paní moderátorka Míša a na klavír hrál několik písní Honza Jareš, který hned na začátku nastavil krásnou atmosféru. Představili se nám všichni, díky kterým máme naše pomocníky. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo Pájušku rok vychovával a kdo je ten, díky komu Páju mám. Byl to velmi silný emoční zážitek, když jsem tyto lidi poznala...

Pája vyrůstala a rok se připravovala na svou životní etapu u paní Vlastičky Peterové. Je to moc milá a hodná paní, s kterou jsme si hodně poplakaly. Přivezla Páje spoustu dárečků a mě předala album, ve kterém jsou fotografie, když byla Pája malá. Moc mě to potěšilo a neustále si je prohlížím. Certifikát nám předala paní ředitelka nadace Kooperativa, která je přímo sponzorem mojí Páji. Bylo to milé a nečekané překvapení. Celá promoce byla nádherná, myslím, že všichni si jí moc užili. Po oficiální  části, jsme se všichni přesunuli na zahradu a užili si výborného občerstvení. Bylo ho spousta a moc chutnalo. Měli jsme možnost se sblížit s ostatními týmy a naši pejsci si též popovídali a odpočívali ve stínu. Počasí nám přálo a sluníčko nás provázelo celý den.

Během odpoledne a večera se pomalu začaly týmy rozprchávat a i my se vydali po sedmé hodině k domovu. Pobalili jsme všechny krásné a užitečné  dárky, které jsme dostali od Vás všech, rozloučili jsme se a vyrazili do Příbrami. Celou cestu mi v hlavě probíhaly zážitky tohoto našeho velkého dne. Pocity štěstí střídaly proudy slz. Stále na vše vzpomínám a všem vyprávím, jak krásně nám je.

Moc Vám děkujeme za moc hezky strávený den. Jsem šťastná, že jsem poznala všechny lidi, díky kterým mám mojí Páju. Vás, Hani, všechny cvičitele, paní Peterovou Vlastičku a mnoho dalších, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli.

Hrozně moc děkuji pojišťovně Kooperativa, že mi Pájušku zaplatili. Tisíckrát řečeno slovo  "Děkuji", je málo.

Moc mě potěšila Vaše pochvala, Hani. Když jsme se viděly poprvé, byla jsem hromádka neštěstí a dnes jen kvetu. Tak jste mi to opakovaně řekla a já si toho moc vážím. Děkuji Vám za podporu, všechna milá a upřímná slova člověka potěší.

Posílám Vám pár fotek, co jsme stihli vyfotit na místě a následně doma.

Přejeme Vám všem hodně zdraví a spoustu dalších spokojených klientů. Za Vaší prací je vidět neskutečná dřina a nasazení. Plníte sny lidem, kteří se ocitnou v nouzi a neví jak dál. Přála bych Vám najít další nové sponzory, kteří jakoukoliv částkou pomohou získat někomu pomocníka-pejska.

Moc Vás všechny zdravíme a stále vzpomínáme.

Pája a Lenka Štochlová z Příbrami