První týden s Pájou
menu

První týden s Pájou

Již týden mám doma Páju a musím Vám napsat, protože měsíc to nevydržím.

Před 14 dny jsem jela na druhé setkání s Pájou do Plzně. Opět jsem byla ubytována v krásném a útulném bytě, který je určen pro klienty, kteří se přijedou seznámit se svým novým kamarádem. Od prvního okamžiku jsem měla u sebe mojí Páju, na kterou jsem se velmi těšila. Poznala mě hned u auta, moc mě to potěšilo. Každý den nás navštěvovali cvičitelé a pilovali jsme vše, co jsme se naučili při posledním setkání. Jsou to úžasní lidé s obrovským srdcem, profesionálním jednáním, lidským a přátelským přístupem. Nic není pro ně problém a ochotně se vším pomůžou.

Přálo nám krásné počasí a tak jsme spoustu času trávili venku. O víkendu nás čekala závěrečná zkouška, která dopadla velmi úspěšně. Pája se snažila a dostala velkou pochvalu. Na konci víkendu jsme se rozloučili s cvičiteli. Bylo to dost dojemné a já to opět obulela. Uvědomila jsem si, že je tu ta ONA chvíle, na kterou jsem čekala a počítala každý den. Zároveň jsem byla strašně moc vděčna všem cvičitelům, Vám paní ředitelko, sponzorům, které ještě neznám, vychovatelům a všem lidem, díky kterým mám Páju.

Když mi Jirka Tomášů přivezl Pájušku domů, málem to se mnou seklo. Byla jsem moc šťastná a hned jsem ji opusinkovala. Pája je nádherná černá labradorka, která je tak šikovná a má už spoustu obdivovatelů.

Jirka se u nás v Příbrami zdržel 3 dny. Našli jsme vhodné místo na venčení, okouknul terén ohledně výskytu jiných psů atd. Dokoupili jsme pár drobností, jinak jsem vše měla předem pečlivě připravené. Obešli jsme obchody, které budeme s Pájou navštěvovat a nikde jsme se nesetkali se žádným problémem. Všichni koukali, protože u nás v Příbrami žádný asistenční pejsek není. Navštívili jsme úřady, veterinu a nemocnici, kde jsem dříve pracovala. Musela jsem se s Pájou pochlubit, jsem na ni moc pyšná. Všude se chovala velmi slušně a vystupovala jako dáma.

Po třech dnech Jirka odjel a my se pustili na naší novou společnou cestu životem.

Jsem moc šťastná, že Páju mám. Když Jirka odjel, asi třetí den u Páji nastala krize, kterou jsme po telefonické poradě s Jirkou zvládli. Byla smutná a stýskalo se ji. Úplně jsem jí chápala a respektovala. Nechala jsem ji pořádně odpočinout a pomazlila, kdykoliv si vzpomněla. Druhý den se probudila odpočatá a veselá Pája. Jsme spolu teprve 8 dní a dokázaly jsme toho tolik, co nešlo strašně dlouho. Chodím bez berlí, pouze s hůlkou a s Pájou. Věřím jí a nebojím se. Více až příště, blíží se nám čas venčení a to se nesmí odkládat.

Posílám pár fotek Pájušky při práci a zábavě. Moc mi pomáha nejen svou šikovností, ale také psychicky. Děkujeme též za krásné a praktické dárky pro Páju.

Mějte se všichni Tlapkáčci krásně, posíláme mnoho pozdravů.

PÁJA a Lenka Štochlová z Příbrami.