První rok s Pájou
menu

První rok s Pájou

Dobrý den Vám všem do Pomocných tlapek.

Teď v září je to přesně rok, kdy slavíme s Pájou naše první výročí společného soužití. Během toho roku se událo spoustu krásných událostí a zažily jsme spolu hodně krásných dní. Den 19.9. 2015 se vryl do kalendáře velkým písmem a z Páji se stal tlapácký příbramák.

Pája se stala důležitým členem naší rodiny a všichni si jí moc oblíbili. Má dcera Lenička získala novou kamarádku, teta Vlasta, která nám hodně pomáhá, se už nemusí při příchodu ohybat pro boty a přátelé, kteří nás navštěvují, vždy mezi dveřmi čekají velkého černého medvěda, který je  přivítá s radostí. Ale největší kamarádku a pomocnici jsem získala já. Hodně se u mě změnilo k lepšímu. Ať už fyzicky, tak i psychicky. Díky Páje jsem se hodně osamostatnila. Zvládnu si dojít sama na menší nákup, více chodím ven, navštevuji různé kulturní akce. Pája mě doprovází úplně všude. Zatím jsem se nesetkala, že by byl problém s Pájou někam vstoupit. Pouze jednou do kina a to se bez problémů vyřešilo díky našim cvičitelům, se kterými jsme neustále v kontaktu. Kdykoliv jim mohu zavolat s jakýmkoliv problémem. Vždy mi rádi a ochotně poradí a pomohou. Předáním pejska neznamená ukončení kontaktu s Pomocnými tlapkami a za to jsem moc ráda. Občas se vyskytne situace, se kterou potřebuji poradit a moc si vážím pomoci Vás všech.  

Mé onemocnění je nervosvalového charakteru a je pro mě velmi důležitá rehabilitace. S Pájou denně cvičím canistherapii, polohujeme. Masíruje mi nohy a ruce ve kterých ztrácím cit a pohyblivost. Moc mi to pomáhá. Dnem, kdy jsem získala Páju, jsem odložila francouzské hole a chodím jen s vycházkovou hůlkou a s Pájou. Pája mě při chůzi vyrovnává mírným tahem za vodítko, které nosím přes rameno a hrudník.  Chodíme spolu do všech obchodů, na rehabilitace, k lékařům, na pedikuru, ke kadeřnici, na návštěvy, do restaurací, do kina, na procházky a mnoho dalších míst. V lednu jsme byly 2 týdny na lůžkové rehabilitaci na Pleši.Všude se chová vzorně, bez problémů. Díky Pomocným tlapkám jsme měli možnost se zúčastnit velké události a to narozenin pojišťovny Kooperativa. Byl to úžasný zážitek v krásném prostředí s fajn lidičkama. To jsem  ještě nevěděla, že díky nadaci Kooperativa mám Páju :-). Další silný zážitek byla slavnostní promoce, která se uskutečnila letos v červnu.  Zde,  nám klientům, byli předáni  oficiálně pejskové a měli jsme možnost poznat úplně všechny lidi, díky kterým naše poklady máme. Bylo to něco neuvěřitelného a dojemného.  

Pája mi hodně změnila život. Dělám věci, které jsem dříve nemohla a nebo se bála. Hodně mi pomáhá i v domácnosti. Cokoliv mi upadne, s radostí mi podá. Umí vyndavat prádlo z pračky a podávat mi ho. Podává kolíčky, otevírá dveře, podá ovladač, když už jsem zachumlaná v peřinách a nechce se mi vstávat. Přinese hůl, boty, klíče a spoustu dalšího. Neskutečně pomáhá s rehabilitací a hlavně psychicky. Nikdy nejsem doma sama a kdykoliv si s ní mohu popovídat, pomazlit se a hladit její krásný, černý a voňavý kožíšek.  Je to moje velká láska, která vkročila do mého života v pravou chvíli. Život je hned veselejší a krásnější. Není to jen o tom čerpat lásku a energii z ní, ale musím jí i vracet. Poznám, kdy zrovna nemá svůj den a starám se  o ni já.Hladím, mazlím a hýčkám mojí černou princeznu Páju. Není nic krásnějšího, když vidím, jak vrtí ocáskem a je šťastná. Když leží na zádech, spokojeně chrápe a já jí pozoruji s úsměvem místo televize.  

Pája je krásná, hodná, poslušná, ochotná pomáhat, věrná, pracovitá... prostě moje Pájuška <3.  Věřím, že nás čeká mnoho dalších šťastných, společných let. 

Děkuji Vám všem z Pomocných tlapek, paní ředitelce, všem cvičitelům, hlavně Jirkovi Tomášů za velkou trpělivost a ochotu vždy poradit a pomoci po telefonu, paní Vlastičce za předvýchovu Páji(je to úžasná žena) a veliké poděkování pojišťovně Kooperativa, díky kterým Páju mám z finančního hlediska. Díky Vám všem za možnost žít lepší život! 

Děkuji mé rodině, všem přátelům a rodině Peštových za pomoc a podporu.  

Přejeme Vám všem krásné babí léto a zbytek roku. A věřte, že psí čumáček je jedním z největších léků na světě. Pohladí srdce i duši a pomůže překonat nezvládnutelné.

Zdravíme z Příbrami, Pája a Lenka