První měsíc s Pájou
menu

První měsíc s Pájou

Máme s Pájou za sebou první společný měsíc a musím říct, že to jsou nejkrásnější chvíle v mém životě za poslední roky. Je nám spolu krásně a každý den Pája překvapí něčím novým. Je moc šikovná a hodná. Pomohla mi překonat bariery, které jsem sama nezvládala. Pro někoho možná primitivní, ale pro nás hendicapované, obtížné. Jezdíme společně autobusem, šmejdíme po obchodech, sama si po dlouhé době nakupuji, pomalu pořizujeme dárky na Vánoce....Pája mě doprovází pravidelně na rehabilitaci, kde si dá 30 minut šlofíka po cestě, to jí ale dlouho nevydrží, protože brzy bude do cvičení zapojena také. Jen co se uvolní větší lehátko na cvičení.

Byly jsme na kosmetice, u kadeřnice, u lékaře s dcerou, na návštěvách u přátel a nejlépe jí je se mnou na psychotherapii. Tam jí jen chválím a chválím. Dělá, že spinká, ale pokukuje, jestli jsem jí pochválila dostatečně. Včera nás dokonce doprovodila na vetrinární kliniku s naší kočičkou Adélkou. Je marod a musela vyhledat lékařskou péči. Celou dobu dohlížela na Adélku a okukovala prostředí. Pro někoho opět primitivní záležitost, ale pro mě velký problém. Naštěstí mám kolem sebe pár fajn přátel, na kteté se mohu obrátit a požádat o pomoc. Tak jsme poprosily Vendulku, ta skočila do auta, koupila po cestě přepravku,  přiběhla k nám, nasoukala Adélku do přepravky, zbalit Páju, mě a vyrazily jsme směr veterina. Páju jme rovnou převážily, vše v pohodě, na deko stejná váha jako při předání a vklouzly jsme do ordinace. Pája má Adélku moc ráda a bylo vidět, že s ní soucítí. Doma na ní dohlíží a chová se velmi jemně a opatrně.

Závěrem bych se chtěla  zmínit o lidskosti a srdečnosti některých lidí. Na podkladě mého posledního dopisu Pomocným tlapkám, nás kontaktovala rodina Peštových z Vrančic. Známe se již z minulosti, když jsem byla ještě zdravá. Paní Anička nás navštívila a nabídla nám jménem celé její rodiny  pomoc. Chtějí Páje hradit granule a otevřeli jí účet na veterinární klinice. Pomoc jsem přijala a velmi si rodiny Peštových vážím. Jsou to hodní a slušní lidé, kteří to dělají dobrovolně od srdce a né pro reklamu.  Patří jim veliké DÍKY. Pájušce již pořídili granulky na 1/4 roku, cestovní podložku a vysavač na chlupy, který mě neskutečně šetří sílu.

Možná je mezi náma více takových lidí, kteří by mohli a chtěli pomoci, jen je to nenapadne, či neví jak začít. Byla bych moc ráda, kdyby třeba díky tomuto dopisu aspoň jeden TLAPÁČEK  měl štěstí jako já s Pájou. Díky ušetřeným výdajům  si mohu dovolit více rehabilitace, na kterou pojedeme s Pájou v lednu.

Moc Vás s Pájou zdravíme a děkuji za to, že Páju mám.... :-*

S pozdravem Lenka Štochlová a Pája