Čtyři šťastné roky s Pájou
menu

Čtyři šťastné roky s Pájou

Ahoj Hani a všichni z Tlapek.

S Pájou jsme letos v září oslavily společné 4 roky. Neskutečně to letí a někdy bych si přála čas na chvíli zastavit. Pája je černý anděl plný lásky. Pracuje s velkou radostí a to mě nejvíce těší. Její ocásek je ukazatel nálady a i když jí probudím v hlobouké noci, vždy nadšená pomůže s čímkoliv. Pravidelně opakujeme povely, které tak často nepoužíváme, aby se jí osvěžila paměť:). Jinak pro ní není nic problém a svou práci zvládá na jedničku. Doprovází mě úplně všude. Chodí klidně vedle mého chodítka a je poslušná. Představa, že jdu někam bez ní je šílená. Jsme na sebe hodně fixované a život s Pájou je prostě krásný.

Letos jsme začaly více zahradničit a to je Pája v sedmém nebi. Já sedím u záhonku a ona stojí vedle mě. Pozoruje vše, co dělám, jako kdyby tomu rozuměla. Povel podej lopatku nebo hrabičky miluje. Umí to i rozpoznat. No a největší její láska je voda a zalévání. To jde vše stranou a v tu chvíli je ředitelka vodohospodářství. Má i svou konévku, kterou si nosí. Jsou to krásné chvíle, kdy jsem šťastná, že jí vedle sebe mám. Ten pocit, že vám někdo rozumí a naslouchá je milý. Po práci mi pomáhá nosit nářadí do stodoly, abych nemusela chodit několikrát. Vždy už čeká a ví, že jí požádám o pomoc.

Jinak si denně užívám polohování a canistherapii. Kontakt s jejím kožíškem je pohlazení po srdci. Každý večer spolu usínáme a to je před postelí fronta. Kočička Adélka běží, aby chytila nejlepší místo a pak nastoupí Pája. Je opatrná a dává pozor, aby Adélku nevylekala, nebo jí neublížila. To dříve nebylo. Pája byla trochu buldozer.

V lednu nás čeká měsíční rehabilitace, kam se moc těšíme. Pája tam opět oslaví své narozeniny, bude jí 6 let.
Jezdíme se stejnou partou a je krásné, jak se na ni všichni těší. Pája to prostředí miluje. Je tam možnost být hodně venku a užívat si přírody. Její skoky do sněhu pobaví vždy celý pavilon.

Myslím, že je Pája šťastný pejsek. Je nám spolu opravdu krásně. Už jen její přítomnost v mé blízkosti léčí duši a s psychikou je propojené fyzické zdraví. U nás to tak funguje vzájemně.

Přejeme Vám všem krásné a pohodové Vánoce a hlavně zdravíčko.
S pozdravem Lenka Štochlová a Pája