Běh pro Pomocné tlapky ve Wellness a rehabilitace Svaté Pole
menu

Běh pro Pomocné tlapky ve Wellness a rehabilitace Svaté Pole

Ahoj Hani a všichni, 

V sobotu 17. 6. 2017 jsem se s Pájou zúčastnila akce: Běh pro Pomocné tlapky o.p.s., která se konala v krásném prostředí Wellness a rehabilitace ve Svatém Poli. Doprovázela nás tam blízká kamarádka Lenka, o které si všichni mysleli, že je paní ředitelka Tlapek :-) :-). Hodně se o Tlapky zajímá a žádná otázka jí nebyla cizí.

Uvítal nás majitel pan Petr Kozohorský a celá jeho veliká rodina. Jsou to moc milí a srdeční lidé. Hned se zajímali o Páju a po sdělení informace, že pejsek je v práci a nesmí se hladit a různě rozptylovat, všichni s úctou respektovali toto oznámení. Než akce začala dostaly jsme výborné pohoštění a Pája odpočívala na své tradičně růžové dečce. Kolem desáté hodiny odstartoval závod. Běhu se zúčastnilo mým odhadem asi 50 lidiček všech věkových kategorií. Někdo běžel, někdo jel na kole a někdo se jen prošel. Všichni věděli, proč tam jsou a nikomu nešlo o to závod vyhrát, ale zúčastnit se dobré věci. S Pájou jsme čekaly v cíli na soutěžící a všem zatleskaly. Hodně mě tato událost dojala. Opět jsem si pobulela a hrdlo měla celou dobu sevřené. Byla to naše první akce, kde jsme s Pájou zastupovaly Pomocné tlapky a nervozita se projevila.

Po ukončení běhu, kdy všichni zvládli ve zdraví dosáhnout cíle, přišla naše chvilka s Pájou. Všem jsme se představily, pověděly pár informací o Pomocných tlapkách a něco z našeho příběhu. Ukázaly malou ukázku toho, co Pája umí a jak moc mi pomáhá. V půlce ukázky se Pája rozhodla, ze si odskočí pro pusinku ke krásnému zlatému retrieverovi, který byl asi 20m od nás za plotem. Myslela jsem, že to se mnou sekne :-D. Tak se aspoň odlehčila atmosféra. Vysvětlila jsem, ze toto by se stát nemělo. Že pejsek není robot, ale živý tvor. A láska je mocná. Všichni se zasmáli, Pája se vrátila se sklopenýma ušima a pokračovaly jsme. V tom se po dvorku procházela místní kočička a Pája si opět odskočila. O mě se pokoušel infarkt :-D. Nenápadně jsme vystoupení pomalu ukončily a nabídly možnost se na cokoliv zeptat. To už byla Pája poslušná. Opět se potvrdilo, že když není v pohodě páníček, tak to pejsek vycítí.

Po nějaké chvíli se ujmul slova majitel pan Petr Kozohorský a oznámil, že pro Pomocné tlapky na výcvik asistenčníchpejsků se podařilo vybrat neuvěřitelných 15 500Kč! Na tento okamžik dlouho nezapomenu. Ta částka je úžasná a po předání jsem si opět pobulela a nebyla schopna promluvit. Mám velikou radost, že stále existují hodní a slušní lidé. Všichni se chovali tak skromně a přátelsky. Pan Kozohorský, celá jeho rodina, přátelé, všichni zúčastnění, paní Roubíčková, která je pravá ruka pana Kozohorského a úžasná žena. Měla jsem možnost poznat i pana Stočese, který též hodně spolupracuje s Pomocnými tlapkami.

Za celé Tlapky chci moc poděkovat, že Wellness a rehabilitace Svaté Pole ve svém krásném prostředí zorganizovali tak skvělou akci. Děkuji všem, co přispěli a pomohli . Každá koruna je malý krůček, aby další člověk měl lepší a šťastnější život jako já díky Páje.

S pozdravem Lenka Štochlová a Pája