Aneta a čertík Otík
menu

Aneta a čertík Otík

Mílé Tlapky!

Blíží se Mikuláš, tak mě napadlo to spojení čertík Otík. Myslím, že se to na něj hodí, černý je a čertík taky. Ještě když se vrátím k tomu jménu Otík. Chápu, že vymýšlet psí jména začínající na O není zrovna snadné. Tak se stalo, že Otíkův bratr je Olin. V prvních dnech, kdy jsme měli Otíka doma, se mamky ptala sousedka, jak že se ten náš nový psí pomocník jmenuje? "Otík a taky se mohl jmenovat třeba Olin!" a sousedka na to: "tož to je ještě dobry Otík, horší, kdyby to byl Olin, to je náš mladé sósed. No tož to si představ, že bys tady na zahradě volala Oline ke mně! a přiběhl by mladé sósed!" ...tolik pro pobavení. Naštěstí mám Otu a žádný dvounohý Ota se v mém blízkém okolí nevyskytuje.

A teď k tomu čertíku. Můj Oťásek je totiž veliký temperament, což Vy všichni cvičitelé dobře víte. Takže někdy ho musíme krotit. Třeba když jde po schodech, no „jde"...někdy totiž „letí jako střela"...tak musí poslechnout i na důrazné „po-ma-lu"! Všechny dovednosti, které jste ho v Plzni naučili stále procvičujeme, teď v zimě přibylo třeba svlékání rukavic. Nedávno v restauraci mi mamka při odchodu rukavice oblékla, jen se na chvilinku otočila a v tu ránu jsem je měla zase dole, takže jsme velmi pobavili okolo sedící hosty. Příště musel přijít povel: "teď ne"!... nejraději by totiž pořád s něčím pomáhal a podával.

Chtěli bychom poděkovat všem zaměstnancům Pomocných tlapek včele s úžasnou organizátorkou paní ředitelkou Hankou. Jste skvělá parta a děláte pro nás klienty práci, kterou si možná ani neumíme představit. Z naší strany nezbývá, než hluboce smeknout! Zdravíme a děkujeme všem cvičitelům nejen za perfektní Otíkův výcvik, ale také, že s námi důkladně probrali všechny potřebné a důležité povely, abychom fungovali dobře a správně jako tým. Je bezva, že se kdykoliv můžeme telefonicky obrátit s jakýmkoliv dotazem či problémem na hlavního trenéra Jirku Tomášů...nebo kohokoliv. Asi trochu vždy v pozadí zůstávají všechny slečny „venčitelky", všichni předvychovatelé, v našem případě sympatická paní Magda, kterou jsme měli možnost poznat na letošní promoci a kterou tímto rovněž srdečně zdravíme! Nebo příjemná paní psycholožka, před kterou jsem při pohovorech neměla žádnou trému, proč taky? A mohla bych pokračovat dál a dál... komisařům, členům dozorčí rady atd.

Někdy nám Ota dovede připravít krušné chvilky, jako že v mžiku „schlamstne" kancelářskou sponku či desetikorunu... naštěstí už jsme pochopili, kdo má to „zmizení" na svědomí. Nemá cenu klečet na zemi s baterkou a hledat, ale rovnou se obrátit na Otu a „ukaž, co máš!"... zatím vždy „vyplivne". Rozhodně se tedy nenudíme. A tak mu někdy říkám: „ty moje Hyperaktivo Kooperativo!". To proto, že sponzorem Oty je právě Kooperativa. Je super, že takto finančně pomáháte a i na mém případu je jasné, že Vaše pomoc je na svém místě. Ani letos na Vánoce nemám žádná velká přání, protože ten nej nej dar už mám. Přece Otíka. A to je ten nejlepší, největší a nejúžasnější dar. Děkuji!

Přejeme Vám advent bez stresu, spěchu, honičky,
Vánoce plné klidu, štěstí, pohodičky,
v novém roce štědré sponzory, šikovné a zdravé psí asistenty a společníky,
šťastné a spokojené klienty a jejich rodiny
a Vám všem pak hlavně pevné zdraví a hodně zdaru ve Vaší velmi záslužné práci!

Zdraví Aneta, šikula kamarád parťák společník pomocník černý čertík Otík, šedivý dědoušek Gyboušek a zbytek naší smečky Zdenek a Zdenka Krylovi