Tento rok pro nás nezačal moc pěkně
menu

Tento rok pro nás nezačal moc pěkně

Tento rok pro nás nezačal moc pěkně. V lednu nás v autě naboural řidič, který se věnoval telefonu. Auto bylo zrušené a my byli rádi, že jsme přežili. Terezka byla v šoku, manžel měl mnoho pohmožděnin, já též, včetně zlomené ruky. S následky se potýkáme dodnes, soudy, lékaři, rehabilitace, finance atd. Naštěstí jsme Neli neměli sebou, o to větší měla práci s Terezkou doma.. Všechno vycítila, sama chodila k Terezce do pokoje, byla jí (a je) obrovskou oporou a přítelkyní. Lehala si k ní a hřála záda, olizovala tvář, masírovala nožičky(nepotřebuje žádnou motivaci - sýr atp.., vše dělá sama) Také ji přistrkovala hračky, knížky a pití. Počkala až Terezka dojí sušenky nebo jablíčko z misky a prázdnou odnesla(z misky si jí nedovolí ujídat).

Ani jsme se nenadály a odjíždely jsme dolázní. Opět se na nás všechen personál těšil. Neli byla výborná společnice, terapeutka a kamarádka. Terezku si krásně hlídala a opatrovala. Po všech starostech jsme si chtěly odpočinout. Neli všechny poznávala a netajila se radostí. Kam jsme přily, provázely nás úsměvy a to díky Neli.

Po příjezdu z lázní jsme dále pokračovali v povinnostech. Terezky a Neli vztah se krásně upevnil a moc se mi líbí, jak se vyvíjí, pozoruji je s dojetím. Terezka zaklepe rukou na stolek u vozíku, Neli vyskočí, dívají se sobě dlouho do očí a pak Terezka řekne "Nelinka piškot", Neli jí rychle olízne obličej a Terezka hodí piškot. Terezka se dokonce předkloní, začne Neli hladit po zádech a říká " malá". Tohle začala dělat až tento rok. Jsou skvěle propojené.

Neli nás stále doprovází jak jen to jde, plní úkoly jak má a stále posunuje hranice. Miluje jahody, broskve a rajčata, které si i sama natrhá. Ráda chodí na procházky a přináší různé věci i venku. Když chce čurat, přijde si říct, packou mě jakoby chytne za ruku, cokoli potřebuje nebo se něco děje "přijde mi říct".

Neli je zdravá pejsková a myslím, že i spokojená. Nedávno jsme podstoupili očkování, kde nám pan doktor zdraví i vitalitu Neli potvrdil.

Jsme moc rádi, že Nelinku máme, obrovsky nám všem pomáhá, moc děkujeme.

Břicháčkovi