První setkání s Ornelou
menu

První setkání s Ornelou

Dobrý den,

Ráda bych Vám napsala pár postřehů a dojmů z našeho prvního lednového setkání fenky Nely a mé dcery Terezky.

Na tuto chvíli jsme se moc těšily, ale byly jsme zároveň plny obav z toho, jak nás asistenční fenka přijme.

Po domluvě s cvičitelkou Olinkou, jsme šťastně dorazily na místo setkání do Plzně. Krásná Neli vyběhla z auta- velice klidná, její zvědavý pohled říkal, že se cítí trochu jako my. Nejraději bych se k ní hned rozeběhla a přivítala ji, což jsem samozřejmě nemohla. Nejdříve se musela seznámit se svoji kamarádkou a přítelkyní Terezkou, moji dcerou. Myslím, že kontakt mezi oběma slečnami proběhl výborně. Neli Terezku celou "opusinkovala" a poté se dostalo i na mě :-)

Taky se rozhodla mě poslouchat, měla se mnou velkou trpělivost a některé povely mě dokonce naznačovala. Jsem nadšená a dojatá z toho, co Neli umí a jak reaguje. První noc spala na podlaze na matracích s námi. Pokaždé, když Neli zpozorněla, kvůli okolním zvukům, hladila jsem ji. Taktéž proběhla i druhá noc, kdy Neli už ležela v klidu mezi námi. Ráno vítala Terezku jako první a večer u ní ležela, když usínala. Jakmile usnula, Neli pochopila, že má volno. Společné procházky a venčení bylo naprosto v pohodě.

Poslední den při oblékání si Neli sedla mezi nás a podávala mi potřebné věci úplně sama bez povelů a Terezce natahovala kalhoty... Nádhera! Neli je krásná, citlivá a velice šikovná psí slečna. Už se těšíme, až s námi bude žít! Moc děkujeme.

Terezka a Vlaďka.