Ornela v lázních
menu

Ornela v lázních

Koncem roku 2019 jsme s Terezkou jezdili na intenzivní rehabilitaci do Prahy. Všechno bylo hektické a uspěchané, nakonec jsme vše zvládli a vánoční svátky utekly velice brzo. Všichni jsme byli rádi, včetně Neli, že už je klid a pohoda. Neli byla velice trpělivá.

V lednu nás čekal další maraton - vyřizování lázeňského pobytu v Teplicích. Od listopadu, kdy jsem podala návrh, písemnosti neustále vraceli a rezervace pobytu se prodlužovala. Důvodem byla chybějící razítka na návrhu. Vytrvali jsme a nakonec si domluvili termín na březen. Ceny v lázních nepříjemně vzrostly oproti loňskému roku, ale kvalita zůstala stejná.

Termín odjezdu se blížil a my už měli  sbaleno. Bohužel se čím dál tím víc ozýval i koronavirus. Vůbec jsme netušili, že naroste do takových rozměrů, neměli jsme ani jednu roušku.

Nástup a pobyt probíhal standartně , Neli byla klidná a přátelská. Své povinnosti plnila výborně s přehledem a automaticky. Terezku si stále opečovává a chrání jako štěňátko. Když někdo přišel na návstěvu postavila se s klidem před Terezku a čekala co přijde, pak si s klidným svědomím lehla a pozorovala.

Neli stále odnáší pleny, otvírá dveře, podává a přistrkuje. To vše se děje i bez povelů. Velice dobře chápe a rozumí. Vnímá situace i emoce. Je úžasná léčitelka, pokud manžela nebo mě něco bolí, to místo najde a olíže. To samé se převážně děje i u Terezky, pravidelně ji olizuje- masíruje chodidla. Pokud má nedopatřením ušpiněnou pusu, Neli Terezku ihned očisti.

V lázních jsme pobyli 14 dní s velkou obavou. Zůstávali jsme zavřené v malém pokojíku, kdy lázně neustále nabírali nové klienty a probíhala neustálá migrace lidí.Terapie a kontakt probíhal pod neustálým psychickým tlakem co bude dál. Nakonec na doporučení naší dětské lékařky a pojišťovny, jsme pobyt ukončili paradoxně v první den celostátní karantény.

Neli přítomnost po celou dobu byla úžasná a nepostradatelná. Skvěle nás rozptylovala a vedla k pravidelnosti..aby se člověk nezbláznil.

Po příjezdu domů jsme si oddechli a nervy a stres z nás částečně opadli. Neli byla též spokojená, že se může konečně krásně proběhnout a vyvětrat.

Během karantény jsme byli stále doma a zbytečně nevycházeli. Máme velkou zahradu a klid..

Doufám, že nadále vše bude probíhat v klidu a zdraví a budeme se radovat z Nelinky práce a Terezky pokroků.

Vlaďka Břicháčková s rodinou