Ori na prázdninách
menu

Ori na prázdninách

Ahoj přátelé,

máme tu březen. Pro někoho znamená březen začátek jara, pro někoho vůbec nic, pro mě a mou rodinu je březen důležitý, neboť před rokem 7. března jsem se narodila já. Znamená to tedy, že slavím své 1. narozeniny a že už se stávám dospělou a budu si už moct konečně založit ten Facebook. Co se týče dárků, Lenka mi udělala video z fotek a panička mě a Lenku vzala o jarních prázdninách na třídenní výlet do Plzně.

Vyjeli jsme v pondělí hned ráno, okolo 9:30 jsme si vyzvezli u Hanky klíče od bytu a jeli se ubytovat. V bytě jsme pobyli jen chvíli a hned jsme zase vyrazili autem do plzeňské ZOO, kde jsme byli už očekáváni, neboť se Lenka předem na našem vstupu domlouvala pomocí e-mailu, a byli jsme upozorněni, že vstupujeme na vlastní nebezpečí. V ZOO jsme byli asi čtyři hodiny, ale stihli jsme si jí nádherně projít a každou z nás zaujalo jiné zvíře. Lence se líbili makaci, ale jen do chvíle než začali řvát, panička se zase pozastavila nad kaprama a komentovala, že takhle velcí snad být ani nemůžou a že to sk lo určitě zvětšuje a mě se nejvíc líbily kozy, ke kterým jsem mohla strčit hlavu do ohrady a taky vlci, kteří se mě vůbec nebáli a chtěli si se mnou hrát, bohužel nás dělil plot. V ZOO jsem se chovala velmi vzorně a jediné zvíře, které se kvůli mně splašilo byl kůň domácí z čehož měli všichni, když jsme jim to vyprávěli ohromnou legraci. Cestou ze ZOO jsme se ještě stavili v Olympii, aby si Lenka s paničkou koupili něco dobrého k večeři a hlavně si koupit lístky na trolejbus na druhý den.

Druhý den jsme vyrazili okolo 10:00 na trolejbus, u Olympie jsme nastoupili na č.13 a u Gambrinusu jsme přestoupili na č.15 a ta nás dovezla až k Techmanii. Vstupenky měli Lenka s paničkou koupený přes internet, já měla vstup samozřejmě zdarma, takže je pouze vyměnili za takové narámky na ruku a uložili si bundu do skříňky, já ne, já musela mít svou vestičku stále na sobě. Skoro jsme se ani nestilhli rozkoukat a začínal nám workshop 3D tiskárny, kde jsem si konečně na chvíli lehla a Lenka s paničkou si navrhli a později i vytiskli prstýnky. V Techmainii se nám velmi líbilo a mohli jsme si vyzkoušet plno věcí a mě nejvíc zaujala přeprava uhlí ;, jelikož uhlí bylo znázorněno černými plastovými balónky. Akorát jsme si nestihli projít všechny exponáty. Ale Lenka s paničkou řikali, že si návštěvu Techmanie určitě zopakují, ale že už vyrazí hned na začátek otvírací doby, aby si stihli vše pozorně projít a jelikož je Techmanie zcela bezbariérová (sice je dvoupatrová, nahoře se nacházejí pokladny, skříňky a jídelna, dole expozice, ale mají zde výtah), tak nebude problém, aby mě sem můj nový páníček, kterého mi v Tlapkách po dokončení mého výcviku přidělí, vzal znova i kdyby byl na vozíku.

Nestíhali jsme, protože jsme měli koupený vstupenky na 16:00 do planetária v protější budově na filmy Krásy vesmíru a Astronaut, oboje ve 3D a Techmanie v 17:00 zavírala. Oba dva filmy jsem prospala, zatímco Lenka s paničkou měli nasazený speciální brýle a koukali se na zakulacený strop na kterém se filmy promítaly a prý se jim chvílemi dělalo trochu nevolno. Přiznávám, kdyby na mě padal Měsíc nebo jiné planety, nebo by kolem mě pluly červené krvinky, asi by mi taky nebylo nejlépe. Po skončení filmů nám zbývalo asi deset minut do zavírací doby a tak jsme se &scar on;li podívat na expozici Vesmír dolů do patra. Pak planetárium zavíralo, tak jsme museli budovu opustit, ale ještě jsme se stačili vyfotit před oběmi budovami a vydali jsme se na trolejbus, teď panička už věděla, že když si řidič nandá rukavice a jde dozadu, nemáme poruchu ale pouze jde nahodit troleje.

Ve středu jsme ráno vstali, zabalili si, uklidili a jeli se ještě projít po městě. Auto jsme zaparkovali u malého Tesca a šli se podívat na náměstí, kde jsme se vyfotili u kostela sv. Bartoloměje, morového sloupu a u jedné ze tří kašen. Potom jsme se šli podívat na Velkou synagogu a také jsme se u ní chtěli vyfotit, ale je tak velká že se nám celá na fotku nevešla a to nás i panička fotila z druhá strany silnice. Nakonec jsme se šli podívat kolem Nového divadla na plzeňské nádraží a pak hurá domů do Prahy.

Ve čtvrtek jsme byli opět v divadle Na Jezerce na představení Komedianti a myslím že mě tam už neuvidí, jelikož hned jak zhasli, já zavřela oči a spala a v jednu chvíli i trochu chrápala, ale možná se tam ještě před definitivním odjezdem do Plzně půjdu rozloučit.

Doufám, že jste si jarní prázdniny užili také tak hezky jako já. Posílám pár fotek a také odkaz na video z plzeňské ZOO, na kterém jsou vidět reakce zvířat na mě, Vaše Ori.

Video naleznete na:  https://www.youtube.com/watch?v=fzeX7-iDpH4&feature=youtu.be