Náš šikovný chlapík Oliver
menu

Náš šikovný chlapík Oliver

Zdravíme všechny do pomocných tlapek.

V týdnu od 13. 9. do 17. 9. jsem si jela s mamkou sestrou a od sestry Elišky, který má od vás už šikovného společníka Candy, jela pro svého šikovného společníka Olivera. V tom týdnu jsme měli secvičování v Plzni, které bylo náročné, ale pěkné.

Nyní tomu je měsíc co mám Olivera doma. Je to velice šikovný společník a zlatíčko. Doprovází mě denně do školy a na praxi. Studuji jako aranžérka a pěstitelka květin. V říjnu se mnou a se školou jel do Olomouce na Flora podzim výstavu kde byl velice šikovný. Cestu vlakem zvládnul na jedničku.

Doma zvládla zatím vše bez jakýkoliv problémů. Otevírání dveří, vysvlékání i podávání předmětů. Když jezdíme do školy, tak je na Oliverovi vidět že se těší. Ve škole má vedle mě pelíšek a pěkně odpočívá. Když jdu k tabuli, tak vstane a doprovodí mě. Tam si lehne a čeká než půjdu zase zpět. Spolužáci se zvykli a vědí, že nemají Olivera hladit. Když jedu na praxi, tak Oliver jezdí také se mnou. Kde se mu tam velice líbí.

Když přijedeme ze školy domů, tak sebou bouchne do pelechu a dá si hodinku odpočinku. Když je čas jdeme na procházku k Odře, je to procházka přírodou co máme kousek za domem. Také chodíme často do obchodu, kde vše dobře zvládá na jedničku. Je velice pozorný a poslušný. Ze soužitím jsme neměli zatím žádný problém, který by se musel nějakým způsobem řešit. Ať už nějaké trhaní či kousání předmětů, tak ani žádné jídlo si nedovolil vzít. Je to náš šikovný chlapík.

Tímto bych chtěla poděkovat všem trenérům za jejich práci, která je velice náročná jak časově, tak i finančně a to by bez sponzorů nešlo. Tak také tímto velice děkujeme všem sponzorům, kteří podporují výcvik všech asistenčních a vodících psů u Pomocných tlapek.

0S pozdravem rodina Doležalova, Oliver, Candy