Rok s Olinem
menu

Rok s Olinem

Olina máme už rok. Je stále stejně milý, poslušný, trpělivý.

Adamovi v průběhu letošního roku diagnostikovali atypický autismus. Tato diagnoza nám pomáhá lépe chápat jeho chování, obzvlášť jeho nečekané výbuchy vzteku. Olin je Adamovým věrným průvodcem, který mu pomáhá se po afektu uklidnit. Chce mu být nablízku, olizuje mu ruce, ochotně s Adamem kdykoli a kdekoli polohuje. Adam Olina objímá, přitulí se k němu nebo si na něj lehne a  lépe se tím zklidní.

Olin není s Adamem ve škole během vyučování. Minulý týden měl Adam ale velmi náročné ráno a odmítal se od Olina odloučit. Tak sama paní ředitelka navrhla, ať si Adam Olina do třídy vezme. Olin naprosto vzorně ležel u Adamovy lavice a byl moc hodný. Spolužáci byli nadšení a Adam se lépe zklidnil.

Ve chvílích klidu si zas Adam s Olinem hraje, povídá si s ním, pošťuchuje ho.
Posílám fotky, jak Adam jde s Olinem do školy, jak Olin čeká na Adama před šatnou a jak se spolu mazlí před odchodem do třídy.
Cestou ze školky a do školky vodí Olina Filípek. Všimla jsem si, že když spolu utíkají a Filípek třeba zakopne, upadne a pustí vodítko, Olin se automaticky zastaví, chytne do tlamy vodítko, vrátí se k Filípkovi, počká, až se Filip zvedne, vodítko mu podá a zase jdou dál.
Olin taky všem našim dětem dodává pocit jistoty. Když někdy výjiměčně musí zůstat chvíli sami doma, tak se hned ptají: "A zůstane tu se mnou Olin?" ;-)

Dnes jsou Olinovi 3 roky. Přejeme oslavenci hodně zdraví! :-)