První měsíc s Olinem
menu

První měsíc s Olinem

Olina máme právě měsíc. Myslím, že už si u nás pěkně zvykl. Ví, že den začíná procházkou do školy. Cestu do školy už zná, má svoje místečka, kde vykoná potřebu.

Ve škole je vzorný. Dostane povel ZŮSTAŇ a leží u šaten, dokud se Adam nepřevlékne. Ze začátku až moc nadšeně vítal Adamovy spolužáky, ale teď už jen v klidu leží a nadšeně vrtí ocasem, když se blíží známé děti. Pak Adama s Olinem doprovázíme až ke třídě a jdeme delší procházkou přes louku domů.

Dopoledne, když je Adam ve škole, tak se Olinovi věnuje Filípek. Polohují spolu, Filípek ho chodí venčit, češe ho, venku mu hází míček. V poledne chodíme všichni společně pro Adama do školy. Odpoledne, když je hezky, jsou kluci s Olinem celou dobu venku na zahradě . Kolem 16. hod. Adam Olinovi připravuje granule. Po jídle musí Olin odpočívat a pak jdeme s mím a Adamem na podvečerní procházku. Chodíme na kopec, který máme za dome.

Jsem moc ráda, že se nám díky Olinovi podařilo začlenit do Adamova denního programu tuhle procházku. On poměrně nerad chodí na procházky, ale kupodivu na večerní procházku s Olinem se docela těší. A večer před spaním nastává příjemná chvíle, na kterou se děti moc těší, kdy předčítám z knížky a kluci na střídačku nebo oba najednou leží na Olinovi, polohují a relaxují. Polohování s Olinem jsem si taky vyzkoušela a je to opravdu příjemné :-) Olin spí u Adamovy postele a ač jsem se zpočátku bála, že bude děti rušit, tak to tak vůbec není a společné spaní jim všem vyhovuje.

Jinak s námi Olin chodí do DDM, do knihovny, na hřiště, nakupovat a všude je vzorný a poslušný, chodí pěkně u nohy. Doma nám Olin podává různé věci spadlé na zem, bačkory, hračky a děti si po něm s oblibou posílají do patra různé věci, třeba po ránu pyžama. Olin taky Adamovi olizuje jizvy na nohách.
Olin je moc milý pes a všichni jsme moc rádi, že ho máme.

S pozdravem Havlovi