Prázdniny v klidovém režimu
menu

Prázdniny v klidovém režimu

Prázdniny jsme strávili v "klidovém režimu" - na zahradě, u bazénu a když nebylo vedro, tak na procházkách a výletech. Olin se všeho moc rád účastní, stal se Adámkovým nepostradatelným společníkem. Když je to možné, jsou stále spolu. Adam stále volá: "Olinééé, Olinééé!!" a Olin už utíká, aby mohl být s Adámkem a aby mu něco neuteklo ;-) Adam si s Olinem pořád povídá, mazlí se s ním, polohují spolu, když je Adámek smutný nebo naštvaný, tak se chodí k Olinovi vyplakat nebo potěšit. Je moc hezké pozorovat jejich vztah :-)

Olin je stále poslušný, jen ty míčky ho pořád hodně lákají a když vidí míček, tak občas neposlechne.

Byli jsme taky s Olinem na kontrolní prohlídce na veterině a přibral, takže paní veterinářka doporučila zařadit víc pohybu. Je pravda, že prázdniny byly poněkud línější - to vedro nás trochu uzemnilo a na delší procházky přes den nebylo ani pomyšlení. I noci byly náročné. Děti mají pokoj v podkroví a Olin spí s nimi u Adámkovy postele, ale bylo mu tam takové vedro, že jsem ho nechávala spát dole v chodbě, tam je chladněji.

Byla jsem zvědavá, jak Olin zase zvládne chození u nohy do školy, odložení u šatny, hodně dětí ve škole a jiné věci, které jsme o prázdninách moc neprocvičovali, ale s 1. zářím Olin naběhl do školního režimu naprosto vzorně a bez problémů. Mladší synové začali chodit do školky, takže ráno jdeme všichni nejdřív do školy, tam necháme Adama a pak pokračujeme do školky, kde Olin taky funguje naprosto bez problémů. Dopoledne Olin doma pospává a po obědě vyzvedáváme kluky ze školky. Filípek se vždy rychle oblékne, jen aby už mohl za Olinem a zvykl si vodit Olina domů na vodítku. Z toho mám radost, protože k tomu doteď neměl moc příležitostí. Všude totiž chodíme společně i s Adamem a Olina chce vodit vždy Adam.

Našeho kocoura, který se Olina bál, přejelo auto. Děti to oplakaly, ale během 14 dnů k nám přišlo malé hladové vyhublé koťátko. Koťátko jsme si nechali. Olina se vůbec nebojí a ještě spolu tvoří pěknou dvojku, protože jsou oba celí černí:-)

Začátkem září Adam oslavil 10. narozeniny a dostal dort s rozhlednou (rád totiž chodí na rozhledny) a s Olinem. Měl velkou radost.

Přejeme pěkný podzim.
Havlovi a Olin