Olin sníh miluje
menu

Olin sníh miluje

Dobrý den.

Zdravíme Pomocné tlapky a přejeme všem z Tlapek i paní sponzorce hodně zdraví, štěstí a elánu do roku 2019.

Máme se dobře. Užíváme si zasněžené zimy. Olin sníh miluje, válí se v něm, rád chytá sněhové kuličky, které mu děti hází a skáče po nich. I na přiložených fotkách je vidět, jakou mu sníh dělá radost :-)

Adam je  poslední dobou hodně vznětlivý a hodně se vzteká. Olin ví, že během afektu je lepší tiše sedět na pelíšku, protože Adam stejně na nic nereaguje, ale když afekt odezní a Adam se pomalu zklidňuje, tak přichází chvíle, kdy Adam ocení, že je Olin blízko něj. Lehne si k němu a odpočívá.

V klidných chvílích si Adam k Olinovi lehá a nechává si od něj olizovat hlavu. Oba dva tahle činnost baví a vydrží při ní poměrně dlouho. Řekla bych, že to Adama uklidňuje.

Olin taky funguje jako "hlídač", ne v tom smyslu, že by hlídal dům a pozemek, ale hlídá Adama, když musí někdy na chvíli zůstat sám doma. To se Adam vždycky ujišťuje, že Olin zůstane s ním. Když Adamovi není dobře, tak si Olin vždycky lehne k jeho posteli a ani se nehne.

Jinak je Olin stále poslušný, až na občasné kňučení venku na psy s ním nejsou žádné problémy. Obdivuju ho, jak zvládá v klidu a s přehledem naši hlučnou domácnost;-)

O prázdninách byl Olin s námi pod stanem. Byli jsme už poněkolikáté a tak víme, že s Olinem nejsou žádné problémy. Stačí, když mu vezmeme jeho pelíšek a když ví, že jsme blízko a v pohodě se vyspí i v předsíňce ve stanu. Stanujeme nedaleko rybníka a ačkoli se ostatní psi v rybníce koupou, Olin zřejmě ví, že nesmí a do vody neleze.

V září jsme byli s Olinem na výletě na Sněžce. Při čekání v předlouhé frontě na lanovku byl Olin moc hodný a klidnější než děti, které se neustále ptaly, kdy už  budeme na řadě ;-) S lanovkou žádný problém nebyl, asistenčního psa pustili zdarma a Olin jízdu zvládnul v pohodě. Na Sněžce bylo krásně a túru dolů jsme si užili všichni včetně Olina :-)

Mějte se hezky.

Havlovi